Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Peníze z Dětského dne jdou na dobrou věc

27.06.2016

VÍCENICE U MORAVSKÝCH BUDĚJOVIC (pch) - Antonínu Voznicovi ze Šebkovic je sedmnáct let. Narodil se s rozštěpem páteře a musí se pohybovat pouze na invalidním vozíku. Tonda nyní studuje střední školu v Brně a jak jsme se dozvěděli, je to vnímavý, šikovný a chápavý kluk, který má rád sport, poslouchá dobrou muziku a moc rád vyhledává společnost jiných lidí.


Doma jezdí na přídavném zařízení – kole k vozíku. Ale jak dospívá, potřebuje větší dospěláckou verzi, a ta není samozřejmě zadarmo. Kolo pro něj má obrovský význam, usnadňuje pohyb po silnicích, a tak se lépe dostane mezi lidi a na nejrůznější akce.

Tondův táta pochází z Vícenic a ve Vícenicích žijí i Tondovi prarodiče a dvě tety s rodinami, takže je v této vesnici skoro jako doma a všichni ho ve vsi znají. Proto není divu, že se místní sbor dobrovolných hasičů rozhodl uspořádat Dětský den a výtěžek z této akce věnovat právě Tondovi. Dětský den se konal v sobotu 11. června a lidé během něho mohli dát svůj příspěvek do připravené kasičky. Nakonec se vybralo 7.620 korun.

Šek na tuto částku předali místní hasiči Tondovi Voznicovi na tradiční pouťové zábavě v sobotu 25. června. Tu pořádá místní SK Berušky Vícenice, za které hraje i Tondův táta. A na konec už jen zbývá poděkovat všem, kteří přispěli.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk