Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Alfou a omegou politiky v Meziříčku jsou i akce na Skalákově mlýně. Vypadá to, že obci už nepomůže ani modlitba častého hosta kněze Ladislava Heryána.
(foto: Petr Chňoupek)

Pěsti ve tmě a vesnice míří k novým volbám

06.11.2014

MEZIŘÍČKO - Volby v Meziříčku dopadly tak, že sdružení dosavadního starosty Miroslava Pátka získalo tři mandáty a opoziční, proti vedení obce silně vyhraněné, sdružení Za spokojené soužití dva mandáty. Na úterním ustavujícím zasedání zastupitelstva, které se konalo ve zpustošené a potemnělé budově obecního úřadu, se však stala docela neuvěřitelná věc. Starostou byl zvolen Zdeněk Outulný z opoziční strany.


„Navrhl mě sám Pátek a já kandidaturu přijmul,“ prozradil nový starosta Zdeněk Outulný. To potvrdil i Miroslav Pátek. „Ano navrhl jsem ho, protože je to podle mě člověk, který všemu rozumí a všechno zná, takže je to ta správná osoba,“ uvedl Pátek a dodal: „Okamžitě po zvolení z moci úřední ukončil veřejné zasedání, oponoval jsem, že by se mělo pokračovat v dalších volbách. Měl o tom nechat hlasovat.“

Tím ovšem napětí v sále neskončilo. „Matka pana Pátka fyzicky napadla zastupitelku Miloslavu Zemanovou. Ta si to nenechala líbit a došlo ke konfliktu, do kterého se vložil i Miroslav Pátek, který paní Zemanovou urážel a vyhrožoval ji,“ popsal Zdeněk Outulný, který společně s Miloslavou Zemanovou s největší pravděpodobností podá na Miloslava Pátka i jeho matku trestní oznámení. Miroslav Pátek na to má samozřejmě jiný názor. „Mé matce je sedmdesát tři let, bohužel zakopla o špatnou podlahu a při pádu zavadila o paní Zemanovou. Ta se na ni hned rozeřvala,“ popsal exstarosta.

S největší pravděpodobností ale bude Zdeněk Outulný historicky nejkratší dobu působící starosta. „Ještě jsme se zcela úplně nerozhodli, ale s největší pravděpodobností položíme mandáty, a to včetně náhradníků,“ prozradil nový starosta. A to znamená jen jedno, v Meziříčku budou nové volby. Důvodem je podle Outulného absolutně nulová komunikace ze strany exstarosty.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk