Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pět z pěti, v domově se radují

07.11.2013

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU - Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou získal ocenění Značky kvality. Obdržel pět hvězd z pěti možných. „Není lepšího výsledku, přičemž také není lepšího hodnocení. O to víc mě toto ocenění těší,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.


Domov zabodoval ve všech sledovaných kritériích a stal se čtvrtým zařízením v Kraji Vysočina, které získalo toto ocenění. Zdobí již domovy pro seniory ve Velkém Meziříčí, v Havlíčkově Brodě a na Mitrově.

Značku kvality v sociálních službách uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. „Značka kvality poskytuje seniorům, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat,“ vysvětluje Jiří Horecký, prezident asociace. Kvalita je v domovech posuzována na základě pěti základních kritérií. Jde o kvalitu ubytování, stravování, využití volného času, přístup k uživatelům a v neposlední řadě úroveň péče. Pozornosti certifikátorů, kteří rozhodují o počtu hvězd, však neujdou ani maličkosti. V případě náměšťského domova to byla knihovna dostupná všem, kterou v hodnocení vyzdvihli. „Po celé budově jsou rozmístěny skříňky s knihami, kde si klienti i jejich příbuzní mohou knihy půjčovat bez omezení,“ přibližuje Věra Bařinová, ředitelka Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

Náměšťský domov byl dostaven v roce 2000. Kapacita zařízení je 92 lůžek. Domov má 84 pokojů, z toho je 76 jednolůžkových a 8 dvoulůžkových s vlastním sociálním zařízením. Součástí budovy je velká terasa s parkovou úpravou, která nabízí možnosti k posezení. Přímo v budově mohou klienti využívat služby kadeřnictví, pedikúry, kavárnu a středisko rehabilitační péče.

Autor: KRV
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk