Petr Šácha v Třebíči vydržel pouze týden!

19.02.2019

Tasovice (art) - Velmi nepodařené přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti se utkali na umělé trávě v Tasovicích s místním divizním týmem, kterému podlehli ostudným výsledkem 2:10. Hned sedm branek inkasovali už v prvním poločase. V sestavě už chyběl Petr Šácha, který sám projevil zájem v Třebíči hrát. „Petr nám v pátek oznámil, že by to chtěl zkusit někde blíž k domovu, takže je ve Staré Říši, kterou má osm kilometrů. Je to škoda, ale nenaděláme s tím vůbec nic,“ posteskl si trenér Vladimír Hekerle.

TJ Sokol Tasovice – HFK Třebíč 10:2 (7:1). Paradoxně první brankovou příležitost si vytvořila Třebíč, Maleta ale sólo na tasovického brankáře nedokázal gólově zakončit. Domácí následně bez větších problémů vstřelili dvě branky a ujali se tak vedení 2:0. Na jednogólový rozdíl mohl snížit Radim Bence, ale po zahrané standardní situaci nedokázal na malém vápně dostatečně razantní střelou překonat domácího brankáře. Následně domácí i za přispění nedůsledné třebíčské obrany ukázali střeleckou produktivitu a do poločasu vedli 7:1. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, i tak Třebíč svému debaklu nezabránila. „Tenhle zápas nám vůbec nevyšel a Tasovice byly ve všech směrech lepším týmem. Na začátku jsme sice měli pár šancí, ale pak se nám celá hra zhroutila jako domeček z karet,“ uznal trenér Hekerle.

Další přípravný zápas čeká jeho svěřence v neděli 24. února, kdy od 11.00 hodin na svém hřišti s umělým povrchem na Hájku přivítají Ráječko.

Branky Třebíče: Maleta, Durda.

Třebíč: Šplíchal – Hrbáček, Brabenec, Renát, Kovář – Florián, Lorenc – Hronek, Benáček, R. Bence – Maleta (střídali Durda, Staněk, Suchna, O. Uličný, J. Uličný).