Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Petr Bende a Roman Horký zahráli pro Domov bez zámku

27.09.2015

Náměšť nad Oslavou - U příležitosti druhého výročí náměšťské Kavárny Pohodička, která je provozována jako sociálně terapeutická dílna, v níž pracuje šest osob s mentálním postižením s podporou pracovních asistentů, se v jízdárně náměšťského zámku uskutečnil koncert Romana Horkého a Petra Bendeho se svými kapelami. I letos nesl koncert název Hudba pro Pohodičku.


Do posledního místa zaplněná jízdárna se v pátek večer na výsost dobře bavila. Kromě tradičních hitů dvou populárních zpěváků totiž zazněly i společné projekty obou aktérů charitativního koncertu. Jeho součástí byl i křest zbrusu nového CD Romana Horského Babí léto. Po loňském úspěšném vystoupení Petra Bendeho s Pavlem Helanem v zahrádce kavárny se pořadatelé rozhodli uspořádat akci pro širší veřejnost. „Loňský ročník se nám povedl, a proto jsme se rozhodli udělat z této akce tradici. Abychom mohli sdílet skvělou atmosféru akce s více lidmi, přesunuli jsme se do větších prostor, kde chceme široké veřejnosti prostřednictvím hudby sdělit, že lidé s postižením si zaslouží dostat v životě šanci na běžný život, jako všichni ostatní,“ řekl Marek Klement z Domova bez zámku.

Výtěžek z pátečního povedeného koncertu v jízdárně zámku v Náměšti nad Oslavou bude použit na nákup plošiny pro bezbariérový přístup do dvoupodlažní budovy domácnosti v Hrotovicích. „Předpokládáme, že cena potřebného zařízení se bude pohybovat kolem 300 tisíc korun,“ doplnila ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk