Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Výčepní jsou na svůj produkt hrdí.
(foto: red)

Pivo a pohoda, to je Beerhouse

27.09.2015

TŘEBÍČ (red) - V roce 2014 v květnu ovládl areál borovinské fabriky dvoudenní festival piva Beerhouse. A slavil velký úspěch. Na druhý ročník si museli fanoušci piva, ale nejen jeho, počkat skoro rok a půl. V Borovině probíhala rekonstrukce veřejných prostranství, a tak se Beerhouse mohl konat až poslední zářijový víkend.


Budova Experimentu byla i letos našlapaná pivovary z celé republiky, sešlo se jich tu skoro třicet a žádný nenabízel jen jeden druh piva. Takže bylo opravdu z čeho vybírat.

V pátek se brány Beerhouse otevřely už v 16 hodin a hned do areálu mířily davy lidí, takže už od soumraku to v Borovině docela žilo. Beerhouse není samozřejmě jen o pivu. K němu patří i dobrá muzika a nejlépe ta rocková a té bylo letos dost a dost. V pátek například stálice Argema, Bagr nebo Reflexy. V sobotu pak Nebe, legendární Turbo, neméně legendární Puls či Matodor, mladí Like it nebo odvážná Morčata na útěku. Přízemí se pak neslo v duchu moderní diskotékové muziky, jak jinak, když jej obsadila Znojemka.

Novinkou letošního Beerhouse byla i Country stage a Rulanda stan. Kdo nemá rád rock, tak ten tady našel alternativu. Country stage nabídla nejen skvělé místní kapely, ale třeba i Schovanky či Country Ladies nebo krásnou Gábinu Goldovou. V Rulanda stanu našel návštěvník kousek Moravy. Pilo se dobré víno a hrály cimbálové muziky. Pohodové místo.

Sobotní odpoledne patřilo tak trochu i dětem, které se mohly vyřádit při odpoledním programu v režii časopisu Pastelka. Pro děti byla připravena spousta her a soutěží a za jejich splnění čekaly na děti odměny. Velký zájem byl ovšem o obří láhev coca coly, která sloužila jako horolezecká stěna.

Ale Beerhouse je především o pivu a za ním mířila většina návštěvníků. Ochutnat všechno asi nebylo v silách jednoho člověka, a tak si každý vybíral. Někdo vsadil na osvědčené značky, jiný se pustil do experimentů. „Jsem tu, abych ochutnal piva, která neznám. Od toho přece taková akce je,“ řekl nám Radek z Předína. „Některé pivovary mě opravdu mile překvapily“ dodal. „Já mám svoji značku a té jsem věrný. Možná jsou lepší piva, ale já jsem monogamista,“ prozradil Michal z Jihlavy a labužnicky se napil z kelímku, kterému vévodilo jedno malé bodlinaté zvířátko.

„Jo, pivo si dám, ale hlavně jsem přijela na Argemu. To je moje mládí,“ prozradila naopak Katka, která do Boroviny přijela z Moravských Budějovic. Právě to bylo na Beerhouse také to krásné, že se sem sjeli lidé ze širokého okolí. Potkali se tak kamarádi, kteří se měsíce či léta neviděli a u piva dobře pokecali.

Beerhouse 2015 se povedl minimálně tak dobře jako ten loňský první ročník. Lidé odcházeli spokojeni a s úmyslem příští rok se vrátit. „Doufám, že z toho bude tradice, fakt jsme se tedy moc bavily. Spousta kamarádů, dobrý pivo a jídlo, skvělé kapely. Prostě to, co nás baví,“ řekly mi dvě osmnáctileté dívky chvíli po páteční půlnoci. Na závěr se snad nedá říct nic lepšího. Tak se těšme na příští rok.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk