Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pivo se v mlékárně vařit nebude

18.10.2012

Moravské Budějovice - Dnes opuštěná mlékárna v Moravských Budějovicích stále čeká na své nové využití. Jedno je ovšem jisté, minipivovar, jak tvrdily před časem zaručené zprávy, tu nevyroste. Zcela to vyloučil Bedřich Štecher, ředitel Jaroměřické mlékárny, která je vlastníkem objektu.


„Minipivovar byl jednou z vizí jak ten prostor využít. Šlo ovšem o soukromou aktivitu. Jaroměřická mlékárna za tím nestála,“ vysvětlil Bedřich Štecher. Projekt počítal se zhruba sedmi milionovou investicí, která měla napomoci tomu, aby se v Moravských Budějovicích vařilo zhruba pět set litrů piva denně.

Podle slov Bedřicha Štechera je tu mlékárna hlavně proto, aby zpracovávala mléko z kraje a nabízela kvalitní mléčné produkty.

Co ovšem bude s mlékárnou v Moravských Budějovicích dál, to dnes neví ani vedení firmy. „Hledáme pro tento prostor využití,“ říká ředitel. Mléko se tu už ale zpracovávat nebude. A to hned z několika důvodů. Objekt je v první řadě nevyhovující z technického hlediska. V druhé řadě se musí vzít na vědomí skutečnost, že pro dvě mlékárny tak blízko sebe by nebyla práce, mléko a místo na trhu.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk