Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Plameny zachvátily stodolu

12.03.2020

TRNAVA (mach) - Ohnivý kohout řádil ve čtvrtek 5. března v Trnavě. Informaci o požáru přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina osm minut po 14. hodině. Na místo požáru byla povolána profesionální jednotka hasičů z Třebíče a jednotky dobrovolných hasičů z Náramče, Budišova a Trnavy.


Podle prvotních informací se měl v ohnisku požáru nacházet člověk. To se naštěstí nepotvrdilo. Z hořícího objektu byl zachráněn pes. Kvůli hustému dýmu museli hasiči zasahovat v dýchacích přístrojích. Jednalo se o požár stodoly u rodinného domu a požárem byla ohrožena i obytná část budovy. Jednotky provedly hasební práce a rozebraly střešní konstrukci. Škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři sta tisíc korun. Uchráněno bylo 1,5mil. Kč. Příčina požáru je v šetření.

„Chci touto cestou poděkovat všem hasičům a záchranářům, zasahujícím ve čtvrtek při požáru RD v Trnavě, především dobrovolným hasičům ze SDH Trnava za jejich včasný zásah, jakož i HZS Třebíč a ostatním SDH z okolních obcí,“ řekl Horáckým novinám syn spolumajitelky vyhořelé stodoly.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk