Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Plavce z Dalešické přehrady hledali záchranáři

01.08.2016

HARTVÍKOVICE (kv) - Třiadvacetiletý mladík se v sobotu před šestou hodinou ranní rozhodl přeplavat Dalešickou přehradu. Ještě před půl sedmou už o jeho záměru věděla policie, na kterou zavolal jeho kamarád v obavě o mladíkův život.


„Operační důstojník při přijetí oznámení získal od oznamovatele všechny potřebné informace k místu, kterým se plavec vydal a vyslal sem nejbližší policejní hlídku z obvodního oddělení Hrotovice z policejní stanice v Jaroměřicích nad Rokytnou,“ uvádí k případu policejní tisková mluvčí Dana Čírtková.

Zalarmováni byli okamžitě i profesionální hasiči, zdravotní záchranáři i záchranná služba přímo na Dalešické přehradě. Hasiči už byli na člunech na vodě, když byl mladík nalezen na suchu a v pořádku. „Muž skutečně časně ráno přeplaval přehradu, ale neměl dost sil, aby doplaval zpět do kempu. Proto vyrazil zpátky pěšky, ale cestou zabloudil a přišel až do Dalešic, kde požádal o pomoc a byl převezen vozidlem zpět do Hartvíkovic,“ dodává Dana Čírtková.

Policie v této souvislosti opakovaně varuje před neuváženým přeceňováním vlasních sil , zejména pokud jsou plavci pod vlivem alkoholu. Ten snižuje nejen obezřetnost, ale zvyšuje také riziko prochladnutí ve vodě, takže opilým podstatně rychleji docházejí ve vodě síly.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk