Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Po čtrnácté děti nadělovaly dětem v Třebíči

15.05.2017

Třebíč (dd) - K jarním kulturním zážitkům patří bezesporu benefiční koncert Děti dětem. V Třebíči se letos konal již po čtrnácté a jako pokaždé přinesl něco jiného, zvláštního. Marně byste ho hledali v Pasáži, kde za ta léta býval nejčastěji. Letos se přesunul do krásných prostor Kamenného sálu třebíčského zámku.


Organizátoři se Sdružení Kids for Kids přizpůsobili program, neboť co do velikosti sálu i zázemí jsou tyto prostory nesouměřitelné. O to více však byl vznešenější a noblesnější. Výjimkami byla vystoupení The canibal group s Minecraft Rock pod vedením Franka Spekhorsta – tři kytary, dva kluci a Mistr a hromadná recitace vodáků z třebíčské Žluté ponorky. „Rytmem“ přítomným popsali padesátiletou historii vodního skautingu v Třebíči.

Skauti se také postarali o ozdobu koncertu v podobě stanového tábora v parku nad nádvořím. Týpí, zubřík – stan inspirovaný neolitem, áčko našich dědečků a moderní současný stan, včetně lodí od staré kánoe po moderní plastový kajak, symbolizovaly dlouhou historii táboření a života na vodě.

Hlavní cíle letošní sbírky byly dva: Raná péče Třebíč při oblastní chartě Třebíč a právě Přístav vodních skautů Třebíč Žlutá ponorka. Raná péče přišla s projektem Snoezelen,což je uznávaná podpůrná, edukační a terapeutická metoda s primárním důrazem na vzdělávání formou zkušeností. Vhodná je pro potřebné každého věku a pro malé klienty Rané péče obzvlášť. Tato metoda vyžaduje speciální místnost s vybavením za bezmála 100 tisíc korun, které by si bez pomoci sponzorů koncertu Kids for Kids nemohla dovolit.

Vodnímu skautingu bude příští rok 50 let a skauti chystají důstojné připomenutí své historie. Ke své práci s dětmi si ti starší přidali vybudování vodáckého muzea. Cedulku „nesahat“ v něm asi nenajdeme. Naopak, záměr je takový, aby muzeum žilo a návštěvníci všech kategorií si mohli co nejvíce skautských, vodáckých a tábornických dovedností skutečně vyzkoušet. Vodní skauti dostali neuvěřitelných padesát tisíc. Zástupkyni Evě Česnekové se trochu podlomila kolena.

Překvapením o přestávce bylo i vystoupení skupiny Magnis, která předvedla žonglování s ohněm. Jediné, co odvážným a skvělým žonglérům chybělo, byla tma. Za slunečního svitu to přece jen není ono.

Potlesk vestoje na úplný závěr byl poděkováním všem: umělcům, sponzorům i obdařeným, kteří si podporu zasloužili svou dlouholetou ušlechtilou činností.

O koncertu v Náměšti nad Oslavou se dočtete v pátečním vydání.

Autor: dd
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk