Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Třiadvacetiletý americký obránce Jack Glover přišel do Třebíče na střídavé starty z brněnské Komety.
(foto: mm)

Po ostudné porážce s Jestřáby se na třebíčské hokejisty pískalo

06.01.2020

Třebíč (mm) - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč se se starým rokem rozloučili nedůstojně. Před vlastními fanoušky totiž prohráli s prostějovskými Jestřáby vysoko 0:7 a fanoušci se hlasitě dožadovali co nejrychlejší změny jak na střídačce, tak i ve vedení klubu.


Reakce vedení Horácké Slavie přišla o den později. „„Rozhodně nám není lhostejná situace, která se momentálně odehrává kolem našeho prvního týmu. Na pondělí proto svoláváme mimořádnou schůzi vedení klubu, kde budeme nastalou situaci intenzivně řešit. O závěrech jednání budeme naše fanoušky včas informovat. Chtěl bych říci, že nás současné výsledky prvního mužstva nenechávají chladnými. Uděláme vše, abychom dosavadní průběh sezony zvrátili v náš prospěch. Zároveň děkujeme našim fanouškům a sponzorům za podporu. Budeme se snažit jim ji splatit,“ napsal na webové stránky klubu generální ředitel Karel Čapek. O závěrech jednání budeme informovat v příštím čísle.

V sestavě třebíčského klubu chyběl obránce Szathmáry a útočník Psota, naopak premiérově se představil třiadvacetiletý americký bek Jack Glover, který je v současnosti hráčem brněnské Komety. „Včera to ještě bylo dobré, ale Matěj už večer kvůli angíně netrénoval a v noci ještě volal Šimon, který dopadl stejně. Takže nám vypadli dva klíčoví hráči. Hodnotit výkon Jacka Glovera po takovém zápase je těžké. U žádného inkasovaného gólu nebyl, ale měl tam jednu špatnou nahrávku, po které jel soupeř sám, ale jinak ten zápas nějak odehrál. Po porážce 0:7 je ale těžko někoho hodnotit,“ řekl po zpackaném utkání trenér Třebíče Martin Sobotka.

Samotný duel se domácímu kouči hodnotil velmi těžko. „Chtěli jsme dát první gól a vynutit si tlak, ale bohužel jsme z prvních dvou střel dvakrát inkasovali. Důležité bylo, že se nám nepodařilo dát do konce třetiny gól, i když šance na to byly. Když jsme pak dostali na 0:3, v hráčích se to zlomilo. Ve druhé třetině jsme měli tutovku, kterou jsme nedali a naopak hned vzápětí znovu inkasovali. Do poslední části jsme vstupovali s tím, že ten zápas dohrajeme tak, abychom nedostali nějaký debakl. Neproměňování šancí už není o smůle, jsme prostě dřeváci, protože nedáváme góly ani do prázdné brány,“ nebral si servítky Sobotka.

Další zápas čeká Horáckou Slavii Třebíč už zítra, kdy od půl šesté hostí na svém ledě poslední Kadaň.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk