Do branky Horácké Slavie se v Prostějově dostal i Dominik Svoboda, který po pátém inkasovaném gólu vystřídal Pavla Jekela.
(foto: mm)

Po týdnu na Hané znovu prohra

11.10.2018

Prostějov (mm) - S uzdraveným obráncem Nedbalem a brankářem Jekelem, který zařídil první výhry druholigových Žihadel z Moravských Budějovic, ale stále bez dlouhodobě zraněného Malce a Vodného, nastupovali hokejisté Horácké Slavie Třebíč k duelu 12. kola první ligy v Prostějově. Na ledě Jestřábů si ale bilanci na venkovních kluzištích nevylepšili, když se domů vrátili s porážkou 3:6.

Zápas začal pro hosty z Třebíče skvěle. Už ve třetí minutě se drze od vlastní modré vydal mezi prostějovské obránce sedmnáctiletý Střondala a z kruhu se trefil nad Neužilovu lapačku. Za chvíli měl na hokejce vyrovnání po geniální zadovce Divíška Nouza, ale Jekel bleskurychle sklapl svoje betony. Navlas stejná spolupráce dovedla Jestřáby ve 13. minutě k vyrovnání. Nouza tentokrát skulinu mezi Jekelovými betony našel přesně. Devětatřicetiletý matador byl o dvě minuty později i u druhého gólu, to když nabil mezi kruhy Krejčímu a ten propálil Jekela podruhé. Minutu před první sirénou mohli domácí svoje vedení navýšit, ale Jekel i s nutnou dávkou štěstí odolal.

Druhou část načali domácí drtivým náporem, o který je ale ve 27. minutě připravily dva fauly, po kterých dostali Třebíčští minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. V ní měl obrovskou šanci na vyrovnání Kratochvíl, ale Neužil ho zákrokem večera vychytal. Do konce druhé části se na prostějovském zimáku servírovala jen hodně průměrná bitva o střední pásmo bez zajímavých šancí před oběma brankami. Až necelé dvě minuty před druhou přestávkou natáhl na modré obránce Zdráhal a Jekel našel puk až za svými zády.

Hned po pár vteřinách třetího dějství chyboval Raška, ale Divíšek jeho zaváhání nepotrestal. Na konci 37. minuty ale vypálil pod padajícím obráncem Brožem Karpov a Jekel inkasoval počtvrté. Za chvíli pak po buly rozebrali Jestřábi třebíčskou obranu a Žálčík gólem do prázdné branky donutil brankáře Jekela přenechat místo Svobodovi. Horácká Slavia vzápětí kontrovala gólem Mlynáře, ale za chvíli dal v přesilovce svůj druhý gól v zápase Nouza. Do konce utkání se pak prosadil ještě třebíčský Furch, domácí si ale výhru s přehledem pohlídali.