Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Roman Erat se v dresu prvoligové Horácké Slavie v příští sezóně podle všeho objevovat nebude. Po Davidu Dolníčkovi se totiž podle informací Horáckých novin rozhodl ukončit aktivní kariéru i on.
(foto: mm)

Po Dolníčkovi zřejmě končí i Erat

18.05.2018

Třebíč - Prvoligový hokej v Třebíči pravděpodobně čeká další tvrdá rána. Horáckým novinám se podařilo zjistit, že jen po pár týdnech po oznámení definitivního konce kapitána Davida Dolníčka ukončí aktivní kariéru i útočník Roman Erat, který minulou sobotu oslavil devětatřicáté narozeniny. Jeho konec by měl být definitivní, u Horácké Slavie nebude Erat působit podle zjištěných informací ani jako trenér. Klub sice informace na svých webových stránkách zatím nezveřejnil, stát by se tak ale mělo v nejbližších dnech.


Roman Erat je třebíčským odchovancem. Už v juniorském věku nastupoval v premiérové prvoligové sezóně v prvním týmu Horácké Slavie. Před sezónou 2002/2003 ho zlákala extraligová nabídka ze Znojma. Tam hrál dlouhých sedm sezón a společně s prodanou extraligovou licencí se v roce 2009 přestěhoval už jako volný hráč do Brna. V Kometě působil čtyři sezóny do roku 2013, pak odehrál rok v Itálii v týmu Sterzing Broncos, a pak už došlo na velký návrat domů.

V posledních čtyřech sezónách patřil k největším oporám třebíčského týmu, navíc byl důležitým tmelem kabiny. Od sezóny 2014/2015 odehrál v dresu Horácké Slavie 186 duelů, ve kterých nasázel 38 branek a přidal hned 133 gólových přihrávek. V posledním prvoligovém ročníku odehrál Roman Erat 47 zápasů, ve kterých dal 6 gólů a přidal 31 asistencí. V nejvyšší české soutěži odehrál Roman Erat celkem 509 zápasů (122 gólů + 127 asistencí), v první lize přidal 342 duelů (62 + 187).

Do letní přípravy se tak po obránci Kalábovi a kapitánu Dolníčkovi nezapojil ani další ze zkušených hráčů Horácké Slavie Roman Erat.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk