Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Po kroupách přišel oheň

07.07.2011

Hluboké - Krátce po půlnoci první prázdninový den ozářily nebe na vesnicí Hluboké nedaleko Náměště nad Oslavou žlutorudé plameny. Požár byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen v půl druhé v noci.


Oheň zachvátil jeden ze zemědělských objektů v obci (předčasem jej silně poškodily kroupy). „V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla celá hala v plamenech,“ konstatovala tisková mluvčí HZS kraje Vysočina Petra Musilová. Podle našich informací měl uvnitř ocelové haly majitel uskladněné seno a zaparkovanou zemědělskou techniku. „Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Chvíli po čtvrt na tři se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Po třetí hodině ranní byl počet zasahujících jednotek postupně redukován,“ uvedla tisková mluvčí. Likvidační práce na místě probíhaly ještě v pátek, kdy hasiči z haly postupně vynášeli seno.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. „Požárem vznikla škoda v předběžné výši jeden milion korun. Jedná se o škodu vzniklou na hale a technice. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši deset milionů korun. Příčinou vzniku tohoto požáru se na místě intenzivně zabývají naši vyšetřovatelé,“ doplnila Petra Musilová.

U požáru zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Náměšť nad Oslavou a Velká Bíteš společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kralic nad Oslavou, Velké Bíteše, Tasova, Hlubokého a Ketkovic.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk