Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Podomní prodejci stále otravují

18.08.2014

TŘEBÍČ (pch) - Zná to snad každý. Zazvoní zvonek, za dveřmi stojí člověk a hned vám něco nabízí - levnější elektřinu, levnější plyn, deky, příbory apod. Většina lidí s takovými vtíravci udělá krátký proces, ale jsou i tací, kteří si je pustí do bytu. Když je, v horším případě, neokradou, tak se stává, že člověk neznalý situace koupí něco, co vlastně ani nechtěl.


„Ve středu 13. srpna přijali strážníci městské policie několik telefonických oznámení o tom, že na ulici Svatopluka Čecha a dále pak na Vaňkově náměstí a Dreuschuchově ulici se pohybuje skupina osob, která nabízí služby energetické společnosti,“ prozradila tisková mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.

Strážníci trojici mužů zadrželi a pokusili se jim zabránit v jejich dalším jednání. Pro podezření ze spáchání přestupku byla celá záležitost předána příslušnému správnímu oddělení.

Strážníci městské policie dále žádají všechny občany města, aby s těmito osobami nekomunikovali a v žádném případě nepodepisovali jimi nabízené smlouvy a výhody. „Dále žádáme naše spoluobčany, aby v případě, že je nějaký prodejce osloví, kontaktovali městskou policii prostřednictvím telefonního čísla 568 838 383, případně i prostřednictvím linky tísňového volání 156,“ důrazně upozorňuje Lucie Šerková.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk