Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Podvodnice si přišla skoro na tři miliony

01.10.2015

TŘEBÍČ (pch) - Je hotovo. Policie ukončila vyšetřování rozsáhlého podvodu, za kterým stála devětadvacetiletá žena z Třebíče. Sjednávala úvěry na další osoby bez jejich vědomí nebo uzavírala smlouvy na sebe, i když věděla, že úvěry nebude moci splácet. Během několika let si takto přišla na necelé tři miliony korun.


„Provedli jsme rozsáhlé a náročné šetření u finančních společností, vyslechli desítky osob, shromáždili nezbytné informace a písemnosti, vyžádali si a vyhodnotili příslušné dokumenty,“ uvedl vedoucí oddělení hospodářské kriminality Antonín Vlček. U podezřelé ženy byla též provedena domovní prohlídka. Žena je dnes obviněna z několikanásobného zločinu podvodu, dále pak z poškozování cizích práv.

Takto si mladá žena přivydělávala od roku 2011. Celkem třiadvacetkrát požádala u nejrůznějších finančních společností o poskytnutí úvěru. „Smlouvy uzavírala osobně nebo prostřednictvím internetu. Při žádostech zneužívala osobní údaje osob, které znala. Značnou část peněz vylákala na své blízké příbuzné, další pak na osobách, se kterými se znala,“ uvedla tisková mluvčí policie Jana Kroutilová. Někteří se tak dostali do velmi nepříjemné situace.

Peníze chodily ženě na účet. Někdy ale její drzost byla tak velká, že si nechala peníze poslat i přímo na účet těch, které obrala. „Jednoho z poškozených, který netušil, že na něho žena sjednala úvěr, například lživě přesvědčila, že jedna klientka potřebuje získat peníze, aniž by o tom věděl její manžel, a proto by k této finanční transakci potřebovala využít účet někoho jiného. Když s tím poškozený souhlasil, poskytnutý úvěr byl zaslán na jeho účet, poté poškozený peníze vybral a aniž by věděl, že to jsou vlastně jeho peníze, předal finanční částku ženě,“ popsala jeden z případů Jana Kroutilová.

Vzhledem k tomu, že byla činem způsobena značná škoda, hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na osm let.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk