Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Podzámeckou nivu uchvátil David Koller

18.05.2015

TŘEBÍČ - Oslava studentského života majáles se letos v Třebíči poprvé konala na Podzámecké nivě a hned dokázala přitáhnout tisíce fanoušků dobré zábavy a kvalitní muziky. Přálo i počasí, a tak není divu, že se majáles okamžitě zařadil mezi ty nejvýznamnější kulturní akce nejen v Třebíči.


Vše odstartoval studentský průvod městem a pak už se studenti a další návštěvníci začali přemisťovat na Podzámeckou nivu, kde na dvou stages vypukl program už ve dvě hodiny odpoledne. Na hlavním pódiu střídala jedna kapela druhou (Disconnexion, Skyline, Like it, UDG…). S přibývajícím večerem se areál plnil víc a víc a když se na pódiu objevila největší hvězda letošního majálesu David Koller, byla louka pod zámkem narvaná k prasknutí. David Koller zahrál i několik velkých hitů z éry kapely Lucie a v ten okamžik s ním zpívala celá niva. Sám David se ukázal jako skromný a příjemný člověk, neodmítl se s nikým vyfotit a prohodit pár slov. Skvěle rozjetý večer pak dojela Vypsaná fixa a domácí Fru Fru.

Druhá stage v šapitó patřila celé odpoledne amatérským kapelám – RockCorn, Let’s Roll, Yetti rock a Procz, které soutěžily o přízeň fanoušků a také o skvělou kytaru. Tu si na konec z rukou moderátora večera Lukáše Pavláska převzala skupina Procz. Večer v šapitó pak uzavřeli DJ’s.

V šapitó ovšem nehrály jen amatérské kapely, ale vidět zde byla i vystoupení třebíčských středních škol, a to například taneční vystoupení budoucích zdravotních sestřiček ze zdravotní školy anebo divadelní představení žáků hotelové školy.

Majáles ovšem patří především studentům. Každá střední škola a Západomoravská vysoká škola měly na Podzámecké nivě své prezentační stánky, kde ukázaly to, co se na jejich školách děje, jak jejich studenti žijí a co všechno dovedou.

Co říct závěrem? Majáles na Podzámecké nivě byl hodně povedenou akcí a jen ukázal, že na podobné akce na Třebíčsku lidé slyší a chtějí je. Reakce návštěvníků byly v drtivé většině pozitivní a celá řada z nich nešetřila superlativy. Někteří se snažili třebíčský majáles srovnávat s tím brněnským, který proběhl nedávno. A Třebíč z toho nevycházela vůbec špatně. Podle těch, kteří měli možnost absolvovat oba, byl ten třebíčský příjemnější, přátelštější a pohodovější. Nezbývá tedy než se těšit na květen 2016 a na příští majáles.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk