Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pohádky ve školce vypráví kouzelná babička

06.10.2014

STŘÍTEŽ (NM) - Začal měsíc říjen. Děti v Mateřské škole Střítež si zvykly na určitá pravid- la, už umějí využívat hrací koutky, malují, cvičí, zpívají. V komunitním kruhu sdělují své zážitky. Překvapením pro 28 dětí bylo, že v pohádkový týden nevypráví pohádku paní učitelka, ale kouzelná česká babička.


Po vzájemné domluvě přišla za dětmi babička s košíčkem, kabelkou a vyprávěla jako kdysi svým dětem a vnoučatům pohádky O Pejskovi a Kočičce. Děti s ní spolupracovaly - míchaly dort, nalévaly kafíčko, sušily prádlo, umývaly si tlapky a kožíšek, jmenovaly, co mohla všechno nakoupit kočička, aby uvařila pejskovi zdravou zeleninovou polévku, krupičnou kašičku s grankem a cukříčkem. Takovou pozornost od těch nejmladších až po ty předškolní děti jsme museli odměnit pochvalou a samozřejmě kouzelná babička před odchodem rozdávala dětem dobrůtky a děti děkovaly a mávaly na rozloučenou. Máme již 4. rok krásnou novou prostornou školku a vedle ní stojí nově vybudovaný dům o několika bytech, kde žijí právě starší střítežští občané. Rádi bychom, aby od útlého dětství děti ctily a pomáhaly právě babičkám a dědečkům, uměly si vážit jejich práce, starostlivosti, slyšely něco z jejich prožitého života.

Bude nás těšit, když nás pohádková babička bude navštěvovat nadále a přizve i své sousedky ze seniorského domu. My jím s radostí ukážeme, co se v průběhu roku naučíme a čím ji nebo je zase můžeme potěšit my.

Autor: NM
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk