Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Policie hledá cestující z autobusu

19.06.2018

TŘEBÍČ (red) - Policisté žádají občany o spolupráci při objasňování události, ke které došlo o minulém víkendu v Třebíči. V autobusu jel opilý cestující, který měl konflikt s řidičem, policisté by v zájmu zjištění přesného průběhu a důležitých okolností události uvítali, kdyby se přihlásili další cestující z autobusu a dále dva lidé, kteří byli v prostoru zastávky a pomáhali muži ležícímu na zemi.


K incidentu došlo v sobotu 9. června v Třebíči. Kolem tři čtvrtě na deset večer jel autobus městské hromadné dopravy, linka číslo 5, ze zastávky na Cyrilometodějské ulici ve směru do Boroviny na zastávku na Revoluční ulici. „Během jízdy docházelo k nevhodnému chování jednoho z cestujících, který byl opilý. Šestatřicetiletý muž byl hlučný a vulgární. Mezi ním a jednašedesátiletým řidičem došlo ke konfliktu. Opilý muž vystupoval na zastávce na Revoluční ulici,“ popsala tisková mluvčí policie Jana Kroutilová.

Následně byli přivoláni policisté a začali prošetřovat přijaté oznámení. Zjistili totožnost obou mužů, opilého cestujícího i řidiče autobusu. U šestatřicetiletého muže naměřili policisté při dechové zkoušce hodnotu 1,59 promile alkoholu. Opilý muž měl zranění na noze, které si vyžádalo lékařské ošetření.

„Incident policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupku. Dále v současné době zjišťují průběh celé události a okolnosti, za kterých šestatřicetiletý muž u autobusu upadl a zranil se. V předmětném autobuse jelo v té době ještě přibližně dalších šest cestujících a policisté by potřebovali, aby se jim přihlásili. Dále zřejmě na autobusové zastávce na Revoluční ulici pomáhali šestatřicetiletému muži, který ležel na zemi, muž se ženou. Mělo se jednat o mladé lidi ve věku kolem dvaadvaceti let, kteří měli ležícího muže oslovit jménem, pomoci mu vstát a podat věci, které ležely na zemi. Také v případě tohoto muže a ženy by policisté uvítali, kdyby se přihlásili,“ uvedla Kroutilová a dodala: „V zájmu šetření incidentu, zjištění jeho přesného průběhu a objasnění všech důležitých okolností je pro policisty velmi důležité, aby se na tísňovou linku 158 přihlásili cestující z autobusu linky číslo 5, který jel v sobotu 9. června kolem tři čtvrtě na deset večer ve směru ze zastávky na Cyrilometodějské ulici na zastávku na Revoluční ulici, a konflikt a vystupování cestujícího z autobusu zaznamenali. Uvítají také, pokud se na tísňové lince přihlásí muž se ženou, kteří na autobusové zastávce na ulici Revoluční pomáhali ležícímu muži.“

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk