Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
V Třebíči bylo v akci 13 policistů
(foto: policie)

Policie se zaměřila na podávání alkoholu mladistvým a měla žně

21.03.2011

Třebíčsko - V pátek 18. března večer vyrazili policisté z celého okresu do terénu. Na Třebíčsku se konala preventivně bezpečnostní akce zaměřená na podávání alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvým, pátrání po osobách a řidičích pod vlivem alkoholu.


„V teritoriu obvodního oddělení Policie České republiky Třebíč se zúčastnilo celkem třináct policistů z obvodního oddělení, psovod se služebním psem a policisté z cizinecké policie. Akce proběhla v součinnosti se strážníky městské policie, kteří byli v počtu čtyři,“ popsala tisková mluvčí Policie České republiky v Třebíči Marcela Lavická.

Policisté prošli celkem osm restaurací a diskoték a prověřili sto osmdesát šest osob. „Zjistili osm podnapilých mladistvých a u jednoho řidiče byl prokázán v dechu alkohol,“ prozradila Lavická.

Tutéž noc se policistům podařilo na ulici Kpt. Jaroše dopadnout dvaadvacetiletého mladíka, který nožem u tří policejních vozů prořezal přední pneumatiku. „Policisté ho zadrželi o několik hodin později. Mladík se k činu doznal. Dopustil se přestupku proti majetku,“ doplnila tisková mluvčí.

V Okříškách a v okolí se akce zúčastnilo osm policistů. Ti zkontrolovali celkem sedm restaurací. „Ve třech případech zjistili podnapilé mladistvé osoby. V jednom případě byl řidič motorového vozidla pod vlivem alkoholu,“ uvedla Lavická.

V Náměšti nad Oslavou a v Hrotovicích bylo v akci devět policistů. Prošli patnáct restaurací a nachytali šest mladistvých pod vlivem alkoholu. Při silniční kontrole pak zjistili dalších sedm přestupků. Pod vlivem alkoholu však nebyl žádný řidič.

V Moravských Budějovicích prohlédli tři restaurace čtyři policisté. „V žádné nezjistili podnapilou mladistvou osobu,“ doplnila tisková mluvčí.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk