Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pomozte třebíčskému policistovi

12.06.2019

TŘEBÍČ (pch) - Nezávislý odborový svaz Policie České republiky ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie Kraje Vysočina vyhlásil veřejnou sbírku, jejímž cílem je pomoc pro třebíčského policistu pprap. Vojtěcha Votavu, který se ocitl v nelehké životní situaci.


Příběh Vojtěcha Votavy proběhl už snad všemi celostátními médii. Takto ho popsal na stránkách zmiňované sbírky: „S Evičkou jsem se seznámil na střední škole. Začali jsme spolu chodit a po pěti letech vztahu jsme se v roce 2014 stali manželi. První těhotenství přišlo po dvou letech od svatby. V průběhu těhotenství dostala Evička epileptický záchvat. Podstoupila několik vyšetření, při kterých jí zjistili arteriovenózní malformaci v mozku. Po komplikovaném porodu přivedla na svět zdravého chlapečka Matěje a začala s léčbou, následně podstoupila radiační terapii gama nožem, která se měla zdařit. Následovaly pravidelné kontroly a léky na epilepsii. Po dvou letech od porodu vše vypadalo v naprostém pořádku a lékaři povolili Evičce další těhotenství. Byla nadšená, protože si vždy přála mít velkou rodinu! Otěhotněla a společně jsme se těšili z rostoucího bříška.

Ten osudný den jsem měl noční službu a vrátil jsem se brzo ráno domů. Matýsek plakal, ale byl jsem v klidu - však je u něj Evička… najednou mi došlo, že ten pláč je nějaký jiný, tak jsem vyběhl po schodech do ložnice a uviděl jsem Evičku ležet v bezvědomí na zemi, Matěj stál celý uplakaný u ní, ale ona stále dýchala. Byl jsem na takové situace připravený, epileptické záchvaty jsem již zažil, tak jsem ji stabilizoval a čekal, až se probere. Neprobírala se, tak jsem volal záchranku a malému opatřil hlídání. Záchranáři naložili Evičku do sanitky a chtěli ji převézt do třebíčské nemocnice, kde byla Evička sledována na neurologii. Již v sanitce se však začal její stav vážně zhoršovat, takže byl přivolán vrtulník, který Evičku přepravil do brněnské nemocnice, kde ji lékaři dlouhé hodiny vyšetřovali.

Kolem poledne mi zavolala doktorka, která mi oznámila, ať přijedu za nimi do Brna. Zpráva, kterou mi sdělila, byla tou nejkrutější zprávou v mém životě – Evičce (ve 27 letech) praskla malformace a způsobila tak masivní krvácení do mozku, že již při převozu sanitkou byla prakticky mozkově mrtvá - není a ani nebylo jí již pomoci…!

A co miminko? Podle vyšetření je životaschopné a v pořádku, ale je teprve v 16. týdnu těhotenství, tedy příliš malé na přežití… Ale jedna malinká naděje tu přece jen je, a to udržovat Eviččino tělo na přístrojích a pokusit se o zázrak - udržet tak tělo do 24. týdne těhotenství, kdy jsou lékaři schopni miminko vypiplat… a tak je tomu vlastně dodnes - Evička je již měsíc udržována na přístrojích a děťátko je stále živé…“

Pokud chcete Vojtovi projevit podporu v jeho nelehké životní situaci, můžete tak učinit příspěvkem do sbírky převodem nebo vkladem finanční částky na transparentní sbírkový účet Nezávislého odborového svazu PČR, vedený u Sberbank CZ a.s.

Sbírku vyhlašuje Nezávislý odborový svaz Policie České republiky v souladu s ustanovením § 4 odst. 1 zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách, zahájena je dnem 1. června 2019 a ukončena bude 31. července 2019.

Číslo bankovního účtu: 4200555535 / 6800

Variabilní symbol: 326027 (nutno uvést!)

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk