Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Poplatky za psa od ledna podraží

04.12.2019

Třebíč (mič) - K několika zásadním změnám dojde od ledna příštího roku v obecně závazné vyhlášce o místním poplatku ze psů. Poslední úprava sazby byla v Třebíči v roce 1997. Radnice se chce úpravou vyhlášky přiblížit sazbám v okolních městech.


Lidé v panelových domech zaplatí od ledna místo 800 korun 1000 korun. Za každého dalšího psa zaplatí místo současných 1200 korun 1500 korun. Majitel, žijící v rodinném domě, zaplatí za jednoho psa 600 korun a za každého dalšího 900 korun. V integrovaných částech měst lidé zaplatí 200 korun, za každého dalšího psa 300 korun.

Zákon nyní považuje starobního důchodce od 65 let. Lidé, kteří se stali důchodcem ještě před tímto věkem a pobírají starobní důchod, by v rámci nové vyhlášky nemohli čerpat úlevy.

„Proto vydáváme vyhlášku i s výjimkami snížené sazby poplatku za psa pro důchodce pod 65 let. Nadále bude mít sníženou sazbu a zaplatí 200 korun za psa, kterého už má. Pokud si ale někdo, komu je například 62 let, pořídí psa od nového roku, nemá na slevu nárok,“ vysvětlil starosta Pavel Pacal.

Od poplatku jsou osvobozeni majitelé, kteří pobírají sirotčí důchod nebo vlastní asistenčního psa, který má záchranářské zkoušky či slouží ke canisterapii. Stejně tak roční poplatek neplatí lidé, kteří si odebrali psa z třebíčského útulku.

Autor: mič
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk