Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Brněnský gólman Martin Falter přijel vypomoci Horácké Slavii. Ani on ale další domácí porážce nezabránil.
(foto: Martin Mutl)

Posílená Třebíč padla v nájezdech

15.10.2015

Třebíč - Hned několik změn v sestavě doznala Horácká Slavia Třebíč v duelu 14. kola první ligy se Šumperkem. Z Brna přijeli premiérově vypomoci brankář Falter a obránce Dujsík, Kometa poslala i útočníka Radima Zohornu a po zranění se do sestavy vrátil obránce Bartoň. Opačným směrem se díky zranění Koreise a Špirka do jihomoravské metropole stěhoval útočník Svoboda. Jenomže ani posily z extraligového týmu nakonec k vítězství nepomohly.


V první třetině byli domácí jasně lepší, gólmana Šindeláře zasypali řadou střel a ve 12. minutě se po Dolníčkově dorážce dočkali zaslouženého vedení. Brankář Falter si na puk sáhl jen jednou, a to po náhodném nahození od mantinelu.

Ve druhé části posadily hosty na koně přesilovky, ve kterých se několikrát dostali do koncovky. A když se ve 34. minutě prosadil aktivní Fořt, bylo vyrovnáno. „Chtěli jsme přečkat to oslabení z první třetiny, ale pak jsme tam naskládali další fauly a nesmyslené věci, takže jsme Šumperk dostali do hry. Když jsme ta oslabení přežili, nechali jsme si dát po hrubé chybě beka naivní gól,“ litoval trenér domácího celku Jiří Mička.

Třetí dvacetiminutovka měla rozhodnout. Domácí se snažili a na začátku 53. minuty se v přesilovce dočkali vedoucí branky Zohorny. Když už to vypadalo, že Horácká Slavia po dvou domácích porážkách zlomí v duelu s předposledními Draky černou sérii, nechali stojící domácí vyniknout Vrdlovce, který přesnou střelou poslal zápas do prodloužení. „Ve třetí třetině jsme chtěli rozhodnout, v přesilovce se nám podařilo skórovat a už se zdálo, že to doma konečně zvládneme. Jenomže jsme udělali další neskutečnou věc, jeden hráč, který už byl totálně unavený, projel celé hřiště a vyrovnal,“ kroutil hlavou Mička.

To o druhém bodu pro vítěze nerozhodlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. I v nich Třebíčští po Pekrově gólu vedli, pak ale Sedlák zamířil dvakrát jako přes kopírák mezi Faltrovy betony a radost vypukla na šumperské střídačce. „V prodloužení jsme zase byli v křeči a nebyli si schopni nic vytvořit. Nájezdy byly stejné jako celé utkání. Šumperk se na poslední chvíli vrátil do hry a nakonec i vyhrál. Máme bod a musíme pracovat dál,“ uzavřel Mička, který věří, že uzdravení obránci Dujsík s Bartoněm budou už stoprocentně připraveni do dalších zápasů.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk