Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Poslankyně Oborná se stala hasičkou

30.08.2019

TŘEBÍČ, BŘEZNÍK (pch) - Není tajemstvím, že poslankyně Monika Oborná má blízko k dobrovolným hasičům. A tak bylo jen otázkou času, kdy i ona sama se k nim přidá. Ten den nastal v pondělí 26. srpna, kdy jí starosta Okresního sdružení hasičů Miroslav Ježek osobně předal ještě teplou průkazku členky SDH Březník.


„Stát se dobrovolnou hasičkou pro mě bylo spontání rozhodnutí. Často navštěvuji různé hasičské akce, protože mně je mezi dobrovolnými hasiči prostě dobře, jsou to srdcaři, táhnou za jeden provaz, vlastně taková velká hasičská rodina. Teď v nové roli poslankyně často na setkáních promlouvám k dobrovolným hasičům, jak moc si jich lidsky vážím a že u mě mají vždy dveře otevřené,“ říká novopečená hasička Monika Oborná.

Sama přiznává, že vážně si myšlenku stát se dobrovolnou hasičkou začala připouštět po letošním okresním shromáždění ve Starči. „Viděla jsem před sebou armádu dobrovolníků v uniformách z různých obcí a měst, kterým jsem děkovala za jejich práci a rozhodla jsem se, že nechci zůstat jenom u slov. Když něco dělám, tak naplno a pořádně. Nechci jenom mluvit o tom, jak moc si dobrovolných hasičů vážím, prostě budu jedna z nich, ať vidí, že to myslím vážně. Požádala jsem starostu Mirka Ježka, ať mi přinese přihlášku k dobrovolným hasičům a dnes jsem už jedna z vás, sestry a bratři hasiči.“

Pokračování na straně 2.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk