Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Třebíčský Ondřej Malec v souboji s třebíčským odchovancem v dresu Kadaně Lukášem Popelou (v černém dresu).
(foto: mm)

Poslední Kadaň o gól pokořena

11.01.2019

Třebíč (mm) - Tři body za těsnou výhru vybojovali v pondělním duelu 43. kola první ligy nad poslední Kadaní hokejisté Horácké Slavie Třebíč.


Zápas začal oboustranně vlažně a na první vážnější šanci se dlouho čekalo. Do vedení šli překvapivě hráči posledního celku prvoligové tabulky, to když se prosadil Wágner. Inkasovaný gól domácí tým probudil a v 15. minutě došlo i na góly v síti hostujícího gólmana Kuchaře. Toho nejprve překonal Malec a za dvaadvacet vteřin i Novák. „S první třetinou jsme nebyli vůbec spokojení, protože jsme neplnili to, co jsme si řekli,“ přiznal třebíčský asistent Jaroslav Barvíř.

Od druhé třetiny už Třebíčští znatelně diktovali tempo. Na gól Nedvídka sice odpověděl Klejna, ale dvougólový náskok vrátil domácím Nedbal. Jasná převaha mohla mít ve druhém dějství ještě několikrát brankové vyjádření, jenomže domácí svoje akce zbytečně přehrávali a často místo střely volili přihrávku navíc. „Ve druhé třetině jsme zrychlili hru, ale v určitých chvílích jsme si chtěli hrát na velké hokejisty, ale chyběla tam clona, všechno bylo hodně signalizované. Finální fáze je naše bolest, znovu jsme se nedokázali víc prosadit, abychom se uklidnili a zápas v klidu dohráli,“ znovu označil největší slabinu Horácké Slavie její asistent trenéra.

V závěrečném dějství už nebyla dominance domácího celku tak zřetelná, naopak to byli Severočeši, kteří v 51. minutě gólem Jana Svobody zápas zdramatizovali. Vyrovnaní ale domácí nepřipustili a poslední Kadaň na svém ledě porazili těsně 4:3. „Zápas jsme si zkomplikovali inkasovanou třetí brankou, my si o tom musíme promluvit a začít pracovat úplně jinak,“ říká trenér Barvíř.

„Dnešní zápas bych po těch zápasech, které jsme odehráli, hodnotil kladně. Sice jsou tam pasáže, kdy se bojíme hrát, ale to je dané tím, že jsme dneska nastoupili se třemi juniory,“ řekl po zápase trenér Kadaně Roland Wágner.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk