Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Poslední etapa byla vskutku letní

23.06.2016

NÁMĚŠŤSKO (pch) - Uteklo to jako voda a naše road show Horácké léto 2016 napsala svoji poslední kapitolu. V úterý 21. června (první letní den) se náš promotým vydal na Náměšťsko. Počasí bylo už téměř letní a tak jsme se těšili, jak si poslední, letošní výjezd užijeme.


První zastávkou byly Kladeruby nad Oslavou. A hned na úvod nás čekalo milé překvapení. Tolik lidí za námi tento rok nikde nepřišlo. Prostor před hasičskou zbrojnicí byl velmi slušně zaplněný. Nakonec se nám nahlásilo dvaadvacet soutěžích, takže naše hrací kostka byla doslova v jednom kole. Padly tři šestky a ve druhém kole se nejvíce dařilo Naděždě Ležákové (starší), která už se jistě chystá do Dalešic do pivovaru pro svoji výhru. Z Kladerub se nám odjíždět ani nechtělo, ale co se dalo dělat, čekal nás Březník.

I v Březníku nás místní mile překvapili. Před sokolovnou se jich sešla pěkná skupinka. A i tady se házelo hodně dlouho. Šestka padla nakonec jen jedna, a to Veronice Strnadové. I jí určitě přijde v nadcházejících horkých dnech dalešické pivo k dobru.

V Kralicích nad Oslavou jsme zamířili na dětské dopravní hřiště. Nutno dodat, že opravdu povedené a na krásnější jen těžko někde narazíte. Kralice - to byl ovšem hlavně koncert bratrů Batelkových. Oba v první kole hodili šestku, a tak ve druhém šlo už jen o to, kdo pro mamku vyhraje limonády ZON a kdo pro taťku 30 dalešických piv. Úspěšnější byl nakonec Jirka.

Čtvrtá zastávka Rapotice a opět hojná návštěva. Ve stínu lip na návsi s námi nakonec soutěžilo čtrnáct místních, a to nutno podotknout, že hlavně dětí. Tady se házelo dlouho. Dostali jsme se až do třetího kola. I když o vítězi bylo rozhodnuto už v tom prvním, ale o další ceny se svedl urputný boj. Natálka Osinová to ovšem sledovala už jen z povzdáli. Dárek pro tatínka už měla v kapse.

Poslední, dvacátou obcí na naší cestě, bylo Hluboké. Pravda, čekali jsme, že tady přijde víc lidí, ale nevadí. I tady byla dobrá nálada a tu vůbec nejlepší měla Tereza Obrová, která vyhrála poslední soudek dalešického piva.

Road show Horácké léto 2016 skončila. Děkujeme vám všem, kteří jste za námi přišli. Udělali jste nám velkou radost. Děkujeme i partnerům Horáckého léta 2016 – Společnosti ČEZ. Pivovaru Dalešice, ZON Třebíč a v neposlední řadě společnosti Auto Dobrovolný, jejíž vozy Opel Astra nás na naši letošní cestě doprovázely. Děkujeme všem a příští rok se těšíme nashledanou.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk