Postup po pětibrankové výhře pro ligového nováčka ze Znojma

22.08.2013

Třebíč - Druhé kolo fotbalového Poháru České pošty bylo letos konečnou pro Horácký fotbalový klub Třebíč. Třetiligový nováček si vylámal zuby na nováčkovi Gambrinus ligy ze Znojma.

Znojmo si od úvodních minut zápasu vytvořilo herní převahu a již v 11. minutě šlo do vedení. Pavel Chalupa zatáhl ve vápně pronikajícího Reljiče a nejzkušenější hráč hostů Marek Heinz penaltu s přehledem proměnil. Další brankové příležitosti měli Helísek a následně Lacko, jejich střelecké pokusy ale skončily mimo Matiáškovu branku. Znojmo šlo do dvougólového vedení v poslední minutě prvního poločasu, když se přesnou přízemní střelou k pravé tyči trefil Reljič.

Ve druhém poločase mohli domácí snížit. V 54. minutě rozehrál Lukáš standardní situaci, na jeho centr si nejvýše vyskočil Komínek, ale hlavičkoval mimo znojemskou branku. V 68. minutě Heinz svojí přihrávkou z levé strany našel na přední tyči Oklešťka, který přidal třetí gól. Třebíč byla opět blízko branky v 71. minutě, ale Martin Chalupa po zahraném rohovém kopu hlavičkoval pouze do břevna znojemské branky. Následně po střele Zifčáka zastoupil Drobisze na brankové čáře Hnaníček. Ani zde aktivita domácích nekončila a po faulu Cihláře na pronikajícího Zifčáka nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop. Ten zahrával sám faulovaný, ale na Drobisze, který vystihl směr jeho střely, si nepřišel. Znojmo v následných minutách kontrolovalo hru a v 75. minutě střídající Tomeček hlavou zvýšil na 4:0. V 79. minutě ještě po průniku Rejliče Okleštěk upravil na konečných 5:0

Autor: Martin Mutl