Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pracoviště energetického gigantu bude v Borovině

22.09.2016

TŘEBÍČ (red) - Šest desítek pracovních míst vznikne v Třebíči díky navýšení kapacity zákaznických služeb společnosti ČEZ. Její call centra fungovala původně jen v Plzni a Zábřehu na Moravě. Na začátku letošního roku k nim přibyl Kolín a nyní také Třebíč. Fungovat začne 1. října.


„ČEZ má v Třebíči vzhledem k blízké Jaderné elektrárně Dukovany dobré renomé, jde o významného regionálního zaměstnavatele a poskytuje zakázky řadě místních dodavatelů, takže město pro nás bylo logickou volbou. Navíc jsme tu měli na předběžné nabídky velmi dobrou odezvu,“ říká generální ředitel ČEZ Zákaznické služby Aleš Kubík. Call centra poskytují služby po celém území ČR. Ročně vyřídí asi 3,5 milionů požadavků a denně obslouží více než 10 tisíc zákazníků.

Práce v call centrech různých společností bývá přitažlivá zejména díky časové flexibilitě. Obvyklou praxí je, že je možné si směny plánovat v různou dobu na celé i zkrácené úvazky. Vyhledávají ji studenti i ti, kteří jsou časově omezeni třeba péčí o malé děti. Z tohoto pohledu je zajímavé, že firma pilotně testuje možnost práce přímo z domova. Pracovat by tak mohli i ti, kteří sice mají o práci zájem, ale museli by kvůli ní dojíždět z velké vzdálenosti.

Třebíčské call centrum bude sídlit ve zrekonstruované budově na Budischowského ulici v Borovině. Po jeho uvedení do provozu budou operátoři nejprve vyřizovat hlavně e-maily a kontakty přes sociální sítě. Samotné telefonování začne až po jejich plném zaškolení.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk