Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Pražáková a Kremláček vystavují v nové galerii

18.12.2014

Třebíč (ap) - Knižní ilustrace, koláže a malby Josefa Kremláčka a obrazy Miluše Pražákové najde zájemce o výtvarné umění v nově otevřené galerii v jednom z průchodů na horní straně Karlova náměstí v Třebíči.


Nová komorní galerie v sousedství prodejny s hudebními potřebami je po otevření nedaleké Galerie Franta v krátké době další novou výstavní prostorou na hlavním třebíčském náměstí. Třebíčského Ilustrátora a výtvarného pedagoga Josefa Kremláčka, který ovlivnil životy několika generací výtvarně nadaných dětí, není třeba příliš představovat. V expozici nové galerie příchozí spatří mezi mnoha postavami z pohádek hojně zastoupené vodníky všeho druhu. Obdivovatelé Kremláčkovy volné tvorby se mohou potěšit jeho malbami na skle i kolážemi, které nezapřou surrealistická východiska tvorby jejich autora.

Bývalá učitelka výtvarných oborů na lidových školách v Moravských Budějovicích a v Náměšti nad Oslavou Miluše Pražáková se na výstavě představuje obrazy, inspirovanými přírodními motivy a principy. O povaze její malby svědčí už názvy obrazů: Jarní louka, Plameny, Linie, Rozpouštění, Zrození, V zajetí spirál… Návštěvník nové galerie si z výstavy může odnést nejen některé ze zakoupených děl, ale třeba i nástěnný kalendář na rok 2015 s reprodukcemi knižních ilustrací Josefa Kremláčka.

Autor: Arnošt Pacola
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk