Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Před Voďasem jsem musel smeknout

11.12.2019

Jihlava (mm) - Byl u nejhezčí akce zápasu jihlavské Dukly a Horácké Slavie Třebíč. Čtyřiadvacetiletý obránce Šimon Szathmáry zakončoval v první třetině kombinaci s Michalem Vodným. Poslední duel základní části měl pro něj výrazně pikantnější příchuť než pro všechny ostatní. V jihlavské Dukle totiž hokejově vyrůstal.


K akci z poloviny první třetiny rodák z Havlíčkova Brodu říká: „Přihrávku zpátky už jsem moc nečekal, ale Voďas to udělal krásně a já to měl už do prázdné branky. Musel jsem před ním smeknout.“ Jenomže o náskok třebíčští hokejisté v prostřední části přišli. „Stál jsem zrovna před bránou a puk jsem viděl na poslední chvíli, jak zapadl Pavlovi za záda. Myslím, že to bylo ještě nějak smolně tečované. Ale vyplynulo to z tlaku Dukly a my to měli sehrát trochu lépe.“

V závěru se pak tým z Třebíče nemohl kvůli zbytečným vyloučením dostat ani k náporu při hře bez brankáře. „Nechali jsme se blbě vyloučit a z oslabení už gól nedáme,“ stroze odpověděl Szathmáry, který šance na jedno ze dvou z míst v předkole play-off nevidí beznadějně. „Dneska to bylo vyrovnané utkání, akorát jsme nezvládli závěr. Doma můžeme Duklu klidně porazit, je to vyrovnaný soupeř,“ dívá se na zbývající čtyři vzájemné souboje v nadstavbové části první ligy obránce, který letos kvůli zranění odehrál pouhých devět zápasů.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk