Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Překvapivě nízká cena

21.09.2010

Ochrana vod povodí Dyje II., jehož velkou část tvoří rekonstrukce čistírny odpadních vod ve Velkém Meziříčí, se snad konečně dočká realizace. Všechno uvízlo na výběru dodavatele. Už v červnu se na akci podařilo vysoutěžit velmi výhodnou nabídku. Smlouvy se ale nepodepisovaly, protože výběrové řízení bylo zrušeno. Bylo napadeno u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ještě před otevřením obálek.

Termín dokončení prací byl stanoven na konec příštího roku. Jak se začaly objevovat komplikace ohledně výběru dodavatele, množily se také obavy, že se termín nestihne a že tím budou ohroženy přislíbené dotace. Obavy se naštěstí nepotvrdily. „Dokončení by mělo být do konce roku 2011, přičemž žádáme o prodloužení. Nicméně to není přímo závazný termín. Není to tak, že když do konce roku 2011 nebudou hotové práce, nemáme nárok na dotace,“ vysvětlila nyní Veronika Poulová, tisková mluvčí Městského úřadu Velké Meziříčí.


Nové výběrové řízení se uskutečnilo v úterý 7. září. Byla vybrána firma, která podala nejnižší nabídku. Dokonce tak nízkou, že to u zadavatelů vyvolalo jisté pochybnosti. „Museli podat vyjádření k té ceně, proč je tak nízká. Tím bylo výběrové řízení uzavřeno a byla vybrána tato firma. Asi 23. září, pokud se nikdo proti tomuto postupu neodvolá, by měla být podepsána smlouva,“ sdělil nám místostarosta Velkého Meziříčí Josef Komínek. V letošním roce by mělo dojít k realizaci projektové dokumentace a na jaře příštího roku se začne stavět.

Zvítězil brněnský Unistav. „Je to společnost, která nemá žádné pracovníky ani stroje. Na všechno si najímá další firmy. Ta cena je hodně nízká, máme z toho strach, abychom pak případné vícepráce nemuseli platit z vlastní kapsy,“ připustil Josef Komínek.

Vysoutěžená cena je o desítky procent nižší, než se původně plánovalo. Celý projekt má nyní stát asi 400 milionů. Velké Meziříčí původně počítalo s tím, že jeho podíl bude činit asi osmdesát milionů, nyní by mohlo přibližně třicet milionů ušetřit.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk