Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Kapitán David Dolníček v Přerově dvě branky dal a dvě připravil svým spoluhráčům.
(foto: Martin Mutl)

Přerovský obrat režíroval David Dolníček

19.10.2015

Přerov - Další tři body získali do tabulky první ligy hokejisté Horácké Slavie. Ti vyhráli v Přerově 5:2, když u čtyř gólů byl kapitán třebíčského týmu David Dolníček.. Na Hanou neodcestoval z rodinných důvodů obránce Přibyl, chyběl i další bek Bilčík, jehož další působení v Třebíči je nejasné.


Zápas vyšel na výbornou domácím. Hned po šestačtyřiceti vteřinách se ze skrumáže podařilo překonat Vejmelku Pšurnému a v 10. minutě vedl prvoligový nováček po Mrázkově brance už o dva góly. Jenomže gól od nedávného spoluhráče Mrázka hosty probudil a v 15. minutě to bylo po přesilovkové trefě Dolníčka jen o gól.

Početní výhoda dovedla Horáckou Slavii i k vyrovnávací brance, tu zařídil ve 26. minutě po Dolníčkově brance Zuzin. Sám třebíčský kapitán zařídil svému týmu i vítěznou branku. Tu dal dalšímu nedávnému spoluhráči Klimešovi v přerovské brance ve 38. minutě po špatné rozehrávce domácích a sólovém úniku.

Ve třetí části pak Třebíčští svoje vítězství ještě dvakrát vylepšili. V polovině 48. minuty nabil Dolníček na čtvrtý gól po chybě domácího Grofa Psotovi a definitivu dal výsledku v polovině třetího dějství tvrdou ranou obránce Dujsík.

„Nepovedl se nám začátek zápasu a brzo jsme prohrávali o dvě branky. Kdybychom dostali třetí gól, možná jsme jich mohli dostat sedm nebo osm. Ale první lajna nás vrátila do zápasu a do první přestávky snížila. Od druhé třetiny jsme byli lepší a zápas zaslouženě vyhráli,“ vyjádřil po utkání spokojenost trenér Třebíče Jiří Mička. Tomu stále v sestavě chybí útočník Roman Erat. „Roman nám chybí nejen na ledě, ale i v kabině. Kdy se dostane do zápasu, je zatím ve hvězdách, ale malým pozitivem je, že už zkusil šlapat na kole.“

„Dobrý vstup do zápasu nám přinesl ovoce, dali jsme dva góly, ale pak jsme přestali hrát. Soupeř hrál naopak jednoduše, počkal si na šance, dal dva góly v přesilovce, kterými se k nám dotáhl a pak už si hrál to svoje. My jsme pořád chtěli vymýšlet něco navíc, co jsme si řekli, že dělat nebudeme. A nakonec jsme za to byli potrestaní,“ litoval ztraceného náskoku přerovský asistent trenéra David Kudělka.

Autor: Martin Mutl
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk