Jedinou branku okrsního derby krajského přeboru mezi Náměští-Vícenicemi a HFK Třebíč dal se štěstím Tomáš Válek (u míče v červeném).
(foto: mm)

Prestižní souboj trenérů Petrů Kylíšků

25.09.2019

Třebíčsko (mm) - Čtvrtou výhru v řadě hlásí po odehraném osmém kole Krajského přeboru hráči Horáckého fotbalového klubu Třebíč. Ti sice nebyli v Náměšti lepším týmem, ale k nejtěsnější výhře jim pomohla už v osmé minutě šťastná střela Válka, kterou do vlastní branky tečoval Čermák. Plný počet bodů získaly v Žirovnici také Okříšky, naopak na první výhru stále čekají Šebkovice, které v neděli prohrály těsně v Přibyslavi.

Krajský přebor

8. kolo: Náměšť-Vícenice – HFK Třebíč 0:1 (0:1). Branka: 8. vlastní (Čermák). Třebíčští začali prestižní derby s chutí a několikrát se dostali na dostřel Procházkovy branky. V 8. minutě Durda na hranici velkého čtverce zvolil místo střely přihrávku na Válka, jeho nepříliš razantní střela se otřela o nohy Čermáka a skončila za zády bezmocného domácího gólmana. Pak ale hosté nepochopitelně přestali hrát a až do přestávky to vypadalo jako čekání na vyrovnání. V jednom případě pomohlo Dubovi břevno, při dorážce pak praporek asistenta, signalizující ofsajd. Ve druhé půli byli domácí aktivnější, tlačili se do zakončení, ale gólmana Dubu překonat nedokázal ani v samostatném úniku Čermák. Hosté naopak spoléhali na nebezpečné brejky, ale jelikož ani z nich už skórovat nedokázali, a tak si z Náměště odvezli cenné tři body za nejtěsnější výhru 1:0. Rozhodčí Fotr. ŽK: 5:3. Diváků 160.

Náměšť-Vícenice: Procházka – Jonák, Čermák, Rubák, Nekuda – Klíma (84. Matoušek), Chlup, Durajka, Šimončič – Svoboda, Homola (73. Heres). Trenér Petr Kylíšek ml.

HFK Třebíč: Duba – Uličný, Hrbáček, Suchna, Maleta, Durda (78. Lorenc), Válek, Bence, Florián, Ošmera, Brabenec. Trenér Petr Kylíšek st.

Žirovnice – Okříšky 0:2 (0:0). Branky: 67. Dubský, 87. Zeman. Okříšky držely s favoritem krok především díky pozorné obraně. A jelikož v závěru zápasu se dokázali prosadit Dubský a Zeman, odvezly si překvapivě všechny body. Rozhodčí Petrlík. ŽK: 3:2. Diváků 100.

Okříšky: Fiala – Němec, Benda, Dočekal, Dubský, Bence (58. Vostal), Ryšavý (85. Široký), Zeman, F. Rampír, Binka, Mašek. Trenér Gustav Cabúk.

Přibyslav – Šebkovice 2:1 (0:0). Branky: 55. a 63. Škacha – 70. Novotný. Rozhodčí Dvořák. ŽK: 3:3. Diváků 150.

Šebkovice: Kuba – Busta, Říha, Němec, Večeřa, Kotačka, Renát (60. Netík), Novotný, Dvořák, Karásek, Prokeš. Trenér Lubomír Venhoda.