Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Prevence se zaměřuje hlavně na děti

09.09.2019

TŘEBÍČ (mach) - Se začátkem školního roku se do ulic města vrátili strážníci městské policie, kteří v ranních hodinách bdí nad bezpečností dětí, přecházejících v blízkosti škol přes přechody pro chodce. Pozadu nezůstává ani státní policie. Ta si na začátek září připravila preventivní akci Zebra se za tebe nerozhlédne.


Policisté z Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina se každoročně snaží zvýšit bezpečnost chodců v silničním provozu a tím přispět ke snížení dopravní nehodovosti. Proto realizují různé preventivní akce, mezi které patří také celorepublikový projekt s názvem Zebra se za Tebe nerozhlédne. Projekt dostává v letošním roce novou podobu.

Letošní podzimní část projektu proběhla v několika městech kraje od pondělí 2. září do pátku 6. září. „Oslovovali jsme především předškoláky a školáky u vybraných přechodů pro chodce v blízkosti školských zařízení a dotazovali se jich na správné a bezpečné přecházení po přechodu pro chodce. Pokud správně odpověděli na položené otázky, obdrželi malý dárek, související s dopravní tématikou,“ shrnul průběh akce Martin Hron z tiskového odboru Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina. V Třebíči probíhala tato preventivní akce v úterý 3. září na přechodu pro chodce v Táborské ulici a účastnili se jí policisté z dopravního inspektorátu v Třebíči.

Cílem projektu je preventivně působit na pokud možno nejmladší chodce a další účastníky silničního provozu. Preventivní akci doplní pracovní sešit pro děti, který je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. „Každý týden na děti čeká jedno téma, navazující na aktuální roční období a s ním spojená úskalí nejen v dopravě. Děti se při práci se sešitem prostřednictvím různých úkolů, které podporují kreativitu a ověřují znalosti z českého jazyka a matematiky i všeobecné vědomosti, hravou formou dozvědí nebo si zopakují, jak se pohybovat v provozu bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD či spolujezdce. Obtížností úkolů je pracovní sešit vhodný zejména pro 3. a 4. třídy základních škol,“ uvedl Hron. Se sešitem je možno pracovat ve škole, ve volnočasových kroužcích i doma. Materiál je volně dostupný v elektronické podobě od na webových stránkách www.policie.cz.

Autor: mach
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk