Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Přijďte se na zámek zasmát skrz slzy

06.09.2018

Náměšť nad Oslavou (ap) - Osudové okamžiky českého národa 1918 - 2018 v kostce nabídne letošní oživený zámek v Náměšti nad Oslavou. Následující víkend 8. a 9. září bude opět víkendem netradičních prohlídek zámku v rámci Dnů evropského dědictví.


Zkušení divadelní ochotníci z Náměště a okolí, i jen příležitostní herci třeba až z Brna, již tradičně podají historické události s určitou nadsázkou, která je možná o to víc příležitostí k zadumání či smíchu skrz slzy. Návštěvníci státního zámku v Náměšti se tak mohou těšit snad i na rouhání neboli blasfemii.

Ano, tato akce, vhodná pro všechny věkové kategorie, není určena pro puritány a anonymní nenávistné bloggery. Takže uvidíme, jak se více než sto herců popasuje s osobami a fenomény, jakými byli TGM, školačka Stloukalová, děkan Tenora, rolník Němec z Otradic, konec I. světové války a demoralizace, hlad, svrab, buzerace a neštovice, euforie, skandování, těžká opevnění, militarizace Německa, přelet messerschmittu, všeobecná mobilizace, gestapo, Emilian a Karel Mrázkovi, házení květin, děvčata a tankisté Rudé armády, Vítězný únor, jen ojedinělý pískot, studená válka, hippies, sexuální revoluce,… nebo hromadný průlet českého a slovenského letectva.

První prohlídka začíná v 9.00 hod., poslední v 17.00 hod., prohlídky v intervalech 30 minut, délka netradiční prohlídky cca 80-90 minut.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk