Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Příjmy Kraje Vysočina porostou v příštím roce o dvě procenta

06.10.2014

JIHLAVA (kv) - Za osm měsíců letošního roku utratil Kraj Vysočina přes 4,5 miliardy korun. Jedná se jen o šedesát procent z celkových plánovaných výdajů. Signál úspor to ale není, většina velkých oprav a investic se realizuje až v druhé polovině roku.


Přesto krajský rozpočet vykazuje pozitivní trend, do srpna se podařilo získat skoro osmdesát procent plánovaných daňových příjmů, které by měly podle odhadů v příštím roce vzrůst o další dvě procenta.

V tuto chvíli se už pracuje na přípravě krajského rozpočtu na rok 2015. Zastupitelům bude předložen na zasedání 16. prosince. „Ve výdajích kraj v roce 2015 plánuje zahájení velkých projektů v oblasti zdravotnictví, dopravy a sociální péče, které budou významným způsobem zasahovat do rozpočtu kraje. Spolu se stále rostoucími povinnými a ostatními provozními výdaji budou mít podstatný vliv na konečnou podobu výdajové části rozpočtu. Konkrétní objem jednotlivých kapitol rozpočtu kraje pak bude znám až po podrobném projednání jednotlivých kapitol v orgánech kraje,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.

Autor: KV
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk