Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Dnes už historická fotografie komínu.
(foto: red)

Připraveno! Chirurgie se může začít stavět

02.10.2014

TŘEBÍČ (red) - Část staré nemocniční kotelny třebíčské nemocnice je nenávratně pryč. Obětí demoličních prací se stal i komín. Ten musel uvolnit místo pro výstavbu pavilonu chirurgických oborů. Ta má začít v příštím roce a bude největší investiční akcí do zdravotnických zařízení v Kraji Vysočina.


Převážná část kotelny nebyla dlouhodobě využívána. Jediným funkčním zařízením byl jen výměník. Ten byl ale během letních měsíců přestěhován do zrekonstruovaných sousedních budov, aby bylo případně od začátku září zajištěno vytápění nemocnice. „Tento krok a jeho načasování se ukázalo zcela oprávněným,“ popsal technický náměstek Nemocnice Třebíč František Kalina a dodal: „Tento týden jsme začali vzhledem k chladnému počasí vytápět všechny budovy.“ Prostor uvolněný aktuální demolicí bude využit pro nové energocentrum. „Z toho budou energie rozváděny do celého areálu nemocnice, včetně nového pavilonu,“ doplnil tiskový mluvčí nemocnice Petr Palovčík.

„V současné době společně se zřizovatelem a projektantem dolaďujeme dispoziční funkční uspořádání nového pavilonu, který spojí komplex tří,“ konstatovala ředitelka nemocnice Eva Tomášová a doplnila: „Se samotnou výstavbou počítáme v rozmezí let 2015 až 2017.“

Plánovaný objekt spojí stávající operační sály s budovou bývalé porodnice a s novou čtyřpodlažní částí. Tam bude chirurgická příjmová část, diagnostická, ambulantní i akutní a dvě patra tzv. společného lůžkového fondu. Přes umístění některých neinvazivních oborů jako je dialýza a jedno patro LDN bude převážně vy- užíván pro invazivní obory a invazivní medicínu. „Vybudování pavilonu v budoucnu vyřeší z hlediska provozu nemocnice stávající nevyhovující objekty a otevře managementu nemocnice další prostor pro zefektivňování provozu nemocnice. To podstatné ale je, že především zlepší našim pacientům kvalitu a dostupnost poskytované ambulantní a lůžkové péče,“ nastínila ředitelka.

Autor: red
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk