Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Přístroj pro nemocnici zaplatí město

20.12.2010

Třebíč - Zastupitelé posvětili na svém zasedání ve čtvrtek 16. prosince rozhodnutí rady města o přidělení finančního příspěvku Nemocnici Třebíč. Radní i zastupitelé tak vyhověli žádosti ředitele nemocnice Leoše Dostála o příspěvek pěti set tisíc korun na zakoupení kolonoskopu pro interní oddělení.


„Nemocnice ten přístroj má, máme jich dokonce víc. Ale jde o náhradu, protože už dosluhují. Vybírali jsem z těch požadavků, které k nám na vedení nemocnice podávají jednotlivá oddělení. Kolonoskop byl v těchto požadavcích hodně vysoko,“ vysvětluje Leoš Dostál.

Nemocnice peníze dostane i díky tomu, že bylo kde brát. V rozpočtu města na rok 2010 byly finance, které bylo možné použít. Jedná se o mimořádné prostředky, které město získalo v podobě propadnutí jistoty za nabídku ve výběrovém řízení na zhotovení stavby Modernizace a revitalizace veřejných prostranství a související infrastruktury v areálu SOHO Třebíč z důvodu odstoupení vítězné firmy Strabag, a. s., z výběrového řízení před podpisem smlouvy o dílo.

Když už jsou peníze jisté, může nemocnice začít vybírat konkrétní přístroj. „Čekali jsme na to faktické schválení. Dnes dáváme dohromady podklady s tím, že bychom chtěli v průběhu příštího týdne udělat výběrové řízení. Předpokládám, že nejpozději koncem ledna bychom ten přístroj mohli mít k dispozici,“ sdělil nám ředitel Dostál v pátek 17. prosince.

V souvislosti s bouřemi, kterými v těchto dnech prochází české zdravotnictví, a s odchodem lékařů, který hrozí i třebíčské nemocnici, vyvstává otázka, jestli vůbec zůstane někdo, kdo bude nový diagnostický přístroj obsluhovat. „Takhle můžeme uvažovat o kterémkoli přístroji v nemocnici, že nebude nikdo, kdo by ho obsluhoval. Ale já jsem v tomto směru optimista a doufám, že dojde ke konsenzu, který nám umožní pokračovat dál. Tahle nemocnice má i další problémy, které jsou spojené s provozováním bývalých okresních nemocnic, a je škoda, že se násobí ještě tímhle,“ poznamenal ředitel.

Autor: Vendula Krausová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk