Atraktivní duel mezi Náměští nad Oslavou (v modrém Záviška) a Jaroměřicemi nad Rokytnou (Neumann) se hrál v neděli na hřišti s umělým povrchem v Třebíči. Spokojenější nakonec byli hráči z Náměště, kteří vyhráli 3:2.
(foto: Martin Mutl)

Promrzlé a vyrovnané derby ovládli na úvod jara fotbalisté z Náměště

25.03.2013

Krajský přebor

14. kolo: Náměšť nad Oslavou-Vícenice - Jaroměřice nad Rokytnou 3:1 (2:0). Branky: 35. Rubák, 45. Jirgl, 75. Homola - 55. Kyzlink. Utkání na hřišti s umělým povrchem v Třebíči mělo od začátku velmi dobrou úroveň a oba týmy předváděly kombinační a útočnou hru. První větší příležitost měl v 17. minutě Kučera, ale Chalupa ho vychytal.

Ve 21. minutě se dostal znovu za obranu Kučera, ale zakončit se mu nepodařilo. Na straně Jaroměřic postupoval sám z úhlu Míča, ale Rousek jeho pokus zlikvidoval. Ve 35. minutě rozehrával trestný kop Durajka, po zmatku v malém vápně Jaroměřic se nejlépe zorientoval domácí kapitán Rubák a otevřel skóre zápasu. Hned ve 37. minutě postupoval sám na Rouska středem hřiště Neumann, ale netrefil branku. Nádherná akce přišla v nastavení prvního poločasu. U rohového praporku se uvolnil Rubák a jeho zpětnou přihrávku na šestnáctku uklidil nádherně do šibenice Jirgl 2:0.

Po přestávce hosté přidali a více práce měl domácí Rousek, který svůj tým podržel. Ovšem v 55. minutě po rohovém kopu nestačil na dorážku Kyzlinka. V 61. minutě mohlo být ještě mnohem hůř, když hostující kapitán Novotný obešel i Rouska, ale při zakončení do prázdné branky na chvilku zaváhal a domácí obránce ho dostihl a vypíchl mu míč na roh. Domácí proti riskujícím hostům vyráželi do rychlých nebezpečných protiútoků, a to zejména Kučera s Jirglem. Pojišťující třetí branku nakonec přidal pěknou ranou z hranice šestnáctky po přihrávce Kučery Homola, který si tak při své premiéře za muže připsal hned první branku. V samotném závěru ještě přidal dva vynikající zákroky Rousek, který nedovolil Jaroměřicím utkání více zdramatizovat a tak si Náměšť připsala první „jarní“ body. Rozhodčí Straka. ŽK: 3:2. Diváků 50.

Po utkání se oba trenéři shodli na tom, že výsledek úvodního zápasu jara ovlivnila zahozená šance Novotného, který mohl srovnat na 2:2. „Myslím, že to byl zlom, když Tomáš Novotný váhal se zakončením a obránce mu nakonec míč vypíchl. Kdybychom dali na 2:2, třeba bychom neprohráli,“ zamyslel se trenér Jaroměřic Petr Kylíšek. Podle něj se v neděli hrál nadstandardní zápas. „Byl to naprosto vyrovnaný zápas, který by se divákům musel líbit. Oba celky měly stejně šancí, ale my se stále trápíme v zakončení, jsme strašně neproduktivní a na každý gól se nadřeme.“

S hodnocením jaroměřického kolegy souhlasil i náměšťský trenér Antonín Salák. „Nemůžu říct, že bychom byli lepší, ten zápas mohl klidně skončit úplně jinak. Chleba se lámal ve chvíli, kdy Tomáš Novotný neproměnil jasnou šanci. Kdyby to bylo 2:2, třeba bychom se zlomili. Na druhou stranu, Jaroměřice nezachytily začátek druhé půle, tam kdybychom dali třetí gól, asi by se složili oni. V závěru už se nám otvírala okénka k brejkům, z nichž jsme jeden dokázali proměnit.“

Náměšť: Rousek ? Rous (73. Fišer), Záviška, Buchta, Heres - Rubák, Chládek, Durajka, Homola ? Kučera (77. Hlavatý), Jirgl (90. Polák).

Jaroměřice: Chalupa ? Pekárek (80. Rygl), Ošmera, Václavek (37. Hambálek) - Kyzlink, Kopeček, Novotný, M. Karásek (58. D. Karásek), Z. Karásek - Míča, Neumann.

Humpolec - Moravské Budějovice 1:1 (1:1). Branky: 36. Pikl ? 12. Pařízek. Hosté vsadili na hřišti velkého favorita na precizní obranu a jejich taktika nakonec slavila úspěch v podobě cenného bodu za remízu. Naopak, začátek zápasu musel domácí příznivce zaskočit. Už ve 12. minutě dorážel vyraženou střelou Pařízek a Humpolec musel dotahovat. Zaskočení domácí pak recept na soupeřovu obranu hledali marně až do 36. minuty, kdy se štěstím srovnal Pikl. Ve druhé půli měli domácí převahu, jenomže brankově ji zúročit nedokázali. Nejblíže k brance měl v samotném závěru Kopic, jehož hlavička skončila na břevně. Rozhodčí Pfeifer. ŽK: 0:1. Diváků 120.

Moravské Budějovice: Klouda ? Buďa, Busta, Toman, Novotný ? Stehlík (90. Dušek), Škoda, Procházka, Veselý (72. Forman), Pařízek ? Černý.

Zápasy S. Polná - Havlíčkův Brod, Stará Říše ? Žirovnice, Okříšky - Velká Bíteš, Čáslavice-Sádek ? Ždírec, Nová Ves ? Chotěboř a Jemnicko ? Pacov byly odloženy. (mm)

1. Humpolec 16 11 3 2 37:14 36

2. St. Říše 15 9 2 4 30:14 29

3. Okříšky 15 8 2 5 24:18 26

4. H. Brod 15 7 4 4 39:26 25

5. Náměšť 16 6 6 4 25:22 24

6. V. Bíteš 15 6 4 5 26:29 22

7. Chotěboř 15 6 3 6 26:18 21

8. Ždírec 15 5 5 5 20:29 20