Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Průmyslová zóna: polní cestu nahradí silnice

21.12.2015

TŘEBÍČ (kv) - Polní cesta, která se teď klikatí podél teplárny na severním okraji města, padne zřejmě za oběť budování nové průmyslové zóny Rafaelova I. O přístupovou cestu k rybníku Lubí ale lidé nepřijdou. Nahradí ji nová silnice, která bude součástí infrastruktury průmyslové zóny.


O nákupu pozemků, na kterých by zóna měla vzniknout, rozhodovali ve čtvrtek městští zastupitelé. Úřadu se podařila vyjednat kupní cena ve výši 400 korun za metr čtvereční. Pozemky městu prodá i společnost TTS, která si vymínila, že bude moci od města následně odkoupit pozemek ve stejné výměře, ale přiléhající k jejímu stávajícímu teplárenskému areálu. Opoziční zastupitelé definované požadavky kritizovali. „Teď nejsme ve stavu, kdybychom si mohli nějak extra podmínky diktovat. Pokud nepřistoupíme na podmínky, které jsou z mého pohledu pro město relativně korektní, tak nám jakýkoli soukromý subjekt své pozemky neprodá a my prostě nebudeme mít žádnou scelenou průmyslovou zónu. Veškeré plány na průmyslovou zónu a případné zvýšení zaměstnanosti v Třebíči by tím padly,“ oponoval místostarosta města Pavel Pacal.

„Než se vybudovala průmyslová zóna na Hrotovické ulici, volilo město mezi třemi možnostmi výkupu pozemků na plochách vymezených územním plánem pro průmyslovou zónu. Jednou z těch možností byla i tato lokalita na Velkomeziříčské ulici. Už tehdy jsme věděli, že jsou tam složité majetkové poměry. A vlastníci nebyli ochotni nám pozemky prodat, proto jsme se vrátili na Hrotovickou ulici,“ připomněla asi sedmnáctiletou historii radní Marie Černá.

Zastupitelstvo nakonec jednadvaceti hlasy odkup pozemků za předjednaných podmínek schválilo a na nové průmyslové zóně se může začít pracovat. Studie o její podobě je zadaná, volné pozemky by se mohly prvním zájemcům nabízet na konci roku 2017.

Autor: kv
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk