Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Trenérský tandem Horácké Slavie Třebíč Martin Sobotka (na snímku vlevo) a Jaroslav Barvíř chtějí svoje příznivce hokejem bavit a poprat se o co nejlepší umístění.
(foto: mm)

První liga startuje už zítra!

07.09.2017

Třebíč - Zítřejším duelem prvního kola s týmem Benátek nad Jizerou vstoupí už do jednadvacátého ročníku první ligy hokejová Horácká Slavia Třebíč. Zápasy na třebíčském zimním stadionu budou začínat znovu v tradiční čas, tedy v půl šesté (kompletní los zápasů Horácké Slavie najdete na straně 11).


Svěřenci trenérského tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř odehráli v přípravném období celkem devět zápasů, v nichž dokázali porazit Přerov, Prostějov, Žďár nad Sázavou i Šumperk, remizovat s brněnskou Kometou a prohrát se Vsetínem. „Příprava proběhla dobře a všechno, co jsme si s asistentem Jardou Barvířem naplánovali, to jsme zvládli. Výsledky přípravy nejsou až tak rozhodující, ale ani výsledkově ta příprava nedopadla špatně,“ říká kouč Martin Sobotka.

Ten si nemyslí, že by některé druholigové celky jeho tým neprověřily. „Týmy jako Šumperk nebo Žďár nejsou celky, které je radno podceňovat a mají zkušené a ambiciózní hráče hráče, kteří by se neztratili ani v první lize. Některé věci jsme si vyzkoušeli a ověřili a věřím, že do prvního mistráku půjdeme připravení. Myslím, že ani s druholigovými týmy to nebyla špatná prověrka,“ tvrdí Sobotka. Jedním dechem také dodává, že přípravné zápasy se v současnosti domlouvají hůř. „V době, kdy jsme hráli soutěž s Jihlavou nebo Havlíčkovým Brodem na pár kilometrech, bylo to lepší, teď už je nejbližší prvoligový tým 120 kilometrů v Prostějově, takže soupeři pro přípravu se hledají trošku hůř.“

Oproti předešlým sezónám, kdy došlo na několikeré zužování kádru, letos k zásadnímu řezu nedošlo. K radikálnímu řezu nedošlo ani v týdnu před začátkem soutěže. „Úplně radikální změna se nekoná, ale od pondělka se k nám připojili brněnský Radim Zohorna a Tomáš Havránek, kteří s námi odehráli poslední zápas ve Vsetíně. Začnou u nás a pak se uvidí, jak to bude dál.“ Podobná situace je u brněnského Dalimila Mikysky a obránce jihlavského Václava Půži. „Máme s Jihlavou předjednáno, že by tady mohl působit. Je to kluk, kterého znám ze Žďáru nad Sázavou a věřím, že nám párkrát přijede pomoci.“

Brankářský tandem bude tvořit Pavel Jekel a Dominik Svoboda. „V přípravě se objevil i brněnský Lukáš Dostál, který teoreticky také může přijet. Takže tihle tři brankáři se nějak v sezóně vystřídají,“ prozrazuje jména gólmanů Martin Sobotka.

Ten má společně s asistentem Barvířem o sezóně jasné představy. „Každý zápas chceme samozřejmě vyhrát a cílem je skončit do osmého místa, abychom si zahráli play-off. Věřím, že fanouškům doma dopřejeme víc vítězství než vloni a že jim budeme nabízet atraktivní hru,“ věří Sobotka, který mezi největší favority první ligy řadí České Budějovice, Karlovy Vary a Kladno.

Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč – brankáři: Pavel Jekel (22 let, Dominik Svoboda (22), Roman Šoustal (19). Obránci: Václav Čejka (27), Lukáš Hort (20), Tomáš Kaláb (30), Dalimil Mikyska (18), Václav Půža (21), David Sedláček (20), Lukáš Spurný (19), Lukáš Vágner (23), Jiří Wasserbauer (19). Útočníci: David Dolníček (38), Roman Erat (38), Radim Ferda (19), Adam Gajarský (17), Tomáš Havránek (19), Luboš Horký (19), Tadeáš Král (21), Petr Kratochvíl (19), Richard Kristl (21), Silvester Kusko (22), Ondřej Malec (26), Tomáš Mlynář (19), Matěj Novák (18), Lukáš Paták (24), Michal Vodný (26), Jan Wasserbauer (24), Radim Zohorna (21). Trenéři: Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř. Vedoucí mužstva: Luděk Popela.

Autor: mm
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk