Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Půjde se o patro výš

30.03.2017

KONĚŠÍN (pch) - Centrum Koněšína pomalu ale jistě získává novou tvář. Nyní obec připravuje rekonstrukci obecního úřadu. Ten by se měl zvýšit o jedno patro a v nových prostorách má vzniknout šest nových bytů (1 + kk) pro seniory. K 31. květnu skončí v budově i pošta. Prostor by se měl pak spojit s bývalou hospodou a vznikne tu multifunkční společenská místnost.


„Bytů bude šest, do padesáti metrů čtverečních. Byty budou bezbariérové a čtyři z nich budou s balkónem. V této chvíli už máme deset zájemců,“ popsala starostka Koněšína Hana Žáková a dodala: Nemáme to sice ještě oficiálně, dotaci jsme nyní nedostali, ale na podzim bude druhá výzva a věřím, že v té už uspějeme a na jaře 2018 se budeme moci pustit do práce.“

O jedno patro se rozroste i nedaleká základní škola. V podkroví vzniknou čtyři nové specializované učebny – přírodopisná, řemesel, počítačová a jazyková. „I tady však záleží na tom, zda získáme dotaci,“ doplnila Žáková.

Jak už bylo naznačeno, postupně by se mělo změnit k lepšímu celé centrum obce. Právě nyní je podána žádost o dotaci na studii úprav veřejného prostranství. „Líbila by se mi tam třeba kašna,“ říká starostka s tím, že je to její přání, ale všechny budoucí úpravy se budu diskutovat nejprve s občany Koněšína.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk