Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Punč zdarma a vánoční nálada vládla na adventním jarmarku

07.12.2017

Třebíč (evu) - Jako každý rok odbor sociálních věcí MěÚ v Třebíči díky partnerství s neziskovkami v sociální oblasti pořádaly na radnici města již po sedmé adventní jarmark. Tento tradiční jarmark, kde jste si mohli zakoupit vánoční dárky vyrobené uživateli sociálních služeb a tím je podpořit, se konal 4. prosince na radnici v Třebíči.


„Letos je opravdu hodně lidí. Nejvíce prodáváme lžičky a keramiku. Zatím jsme s prodejem velmi spokojeni,“ svěřila se paní Miloslava Martenková, která zastupovala na jarmarku Denní centrum Barevný Svět. Dohromady se sešlo šestnáct organizací, které na jarmarku prodávaly ručně vyrobené zboží. Hojnost výrobků byla opravdu velká. Na výstavě jste mohli najít svíčky, koberečky, polštářky, keramiku, vánoční ozdoby, bylinkové čaje, pletené košíky nebo obrazy. Návštěvníci měli také možnost zdarma ochutnat punč, který rozlévali studenti Hotelové školy Třebíč.

„Další bonus, kromě toho, že se neziskovky, působící v sociálních službách, zviditelní a prodají svoje výrobky, je i to, že lidé přijdou na radnici i za jiným účelem než vyřizování úředních záležitostí a určitě takovéto akce zlidšťují obraz úřadu,“ rozvedla pro Horácké noviny místostarostka Marie Černá. Ke konci jarmarku vystoupili žáci ZUŠ Třebíč a tím adventní jarmark pro letošní rok ukončili.

Foto HoN: Eva Uvírová

Autor: Eva Uvírová
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk