Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Radnice s lidmi prý nemluví, proto vznikl blog

23.02.2017

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Komunikace mezi radnicí a obyvateli města je podle části místních na mrtvém bodě. Vznikl proto nový blog, na kterém se mohou lidé vyjadřovat ke všemu, co se děje ve městě. Za blogem stojí především oponenti a kritici současného vedení radnice.


„V současné době je v našem městě utlumena veřejná diskuze. Lidé si zvykli, že nejsou zapojeni do rozhodování o věcech veřejných. Na blogu má každý prostor zveřejnit vlastní příspěvek, který se Moravských Budějovic týká. Každý má možnost napsat, co ho trápí, nebo naopak pochválit radnici, organizace i jednotlivce za povedený projekt nebo akci. Tvůrci blogu věří, že diskuze spoluobčanů a jejich zapojení do veřejného rozhodování je jednou z hlavních cest rozvoje jakéhokoli města,“ řekl jeden ze zakladatelů blogu Jan Švaříček.

„Když někdo přijde, tak s ním mluvíme, když někdo napíše, tak mu odepíšeme,“ oponuje starosta města Vlastimil Bařinka a jedním dechem dodává, že lidé v Moravských Budějovicích moc komunikovat a diskutovat nechtějí. „Když se tady udělala beseda s občany, přišlo šest lidí,“ dodal. Vznik blogu ovšem kvituje. „Bude jen dobře, když se komunikace rozjede. Ale očekávám opravdovou diskuzi a ne jenom kritiku, to umí každý,“ říká Bařinka.

Blog vznikl víceméně jako reakce na nedávnou diskuzi o nové podobě náměstí v Moravských Budějovicích, kdy někteří považují plánované opravy za nedostačující a rádi by viděli náměstí bez aut, jako odpočinkovou a relaxační zónu. Padl dokonce také návrh na ne- efektivní a příliš drahé podzemní garáže. Radnice, co se týče parkování, nic měnit nechce. Sdílí tak názor obchodníků, kteří na náměstí sídlí. Pro ně by taková změna byla likvidační, shodují se všichni. „Obchod, u kterého se nedá zaparkovat, je odsouzen k zániku,“ říká jeden z nich.

Autor: pch
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk