Další důvod k oslavě mají v Rapoticích. Po postupu do I. A třídy se tentokrát slavily šedesátiny dlouholetého funkcionáře, trenéra a předsedy klubu Milana Laše. Tomu gratulovali zástupci klubu i Okresního fotbalového svazu Třebíč.
(foto: Martin Mutl)

Rapotice zvýšily hartvíkovické obavy o záchranu I. B třídy

06.06.2018

I. B třída, skupina B

24. kolo: Nedvědice - Rokytnice 6:3 (2:3). Branky: 16. a 67. Sytař, 17. a 56. Škutchan, 85. Havlíček, 90. Štefka - 15. Vahila (P), 29. Železník, 39. Kašpar. Domácí byli od začátku aktivnější, ale po čtvrt- hodině a Vahilou proměněné penaltě museli dotahovat. Srovnat se jim podařilo hned o minutu později Sytařem a jen o chvíli pozdějji už Nedvědice díky Škutchanovi vedla. Jenom- že do kabin šli spokojenější hráči poslední Rokytnice. Ve 29. minutě vyrovnal Železník a šest minut před pauzou strhl vedení na stranu hostujícího celku Kašpar. Druhá půle byla jasně v režii hostitelů, kteří soupeře zamkli na jeho polovině a brzy se dočkali i zaslouženého vyrovnání Škutchana. Rozhodnutí pak přišlo v závěru. V 85. minutě trefil výhru domácích Havlíček a pojistku přidal těsně před koncem Štefka. Rozhodčí Sliž. ŽK: 1:1. Diváků 80.

Rokytnice: L. Hobza - Kašpar, Bartejs, Kašiar, A. Štefánek, Štork, Veleba, Železník, Vahila, Píša, L. Hakl. Trenér Pavel Vranka.

Měřín – Stařeč 3:0 (1:0). Branky: 19. Kuřátko, 69. Kružík, 88. Šoukal. Od prvních minut byli domácí jasně lepší, ale několik prvních šancí zůstalo bez gólového vyjádření. Diváci se dočkali až v 19. minutě, kdy Obůrku překonal Kuřátko. Ve druhé půli se Stařečští snažili vyrovnat, ale naděje na bodový zisk jim vzal v 69. minutě Kružík. Konečnou podobu výsledku dal chvíli před koncem Šoukal a Stařeč se domů vracela s prázdnou. Rozhodčí Stratený. ŽK: 2:3. Diváků 75.

Stařeč: Obůrka – Lauš, Pysk, Strouha (46. Smejkal), Rambousek, Michal Vodička, Linhart, Zejda, Bříza, Ježek, Dvořák (76. Jahoda). Trenér František Prokop.

Rapotice – Hartvíkovice 7:1 (4:1). Branky: 14. Švarc, 23. Milan Laš, 27., 53. a 58. P. Matoušek, 34. Zezula, 90. M. Sobotka – 42. Martin Outulný. O záchranu bojující Hartvíkovice začaly sympaticky y brzy mohly jít do vedení, Horký ale hodně zajímavou šanci dokonale zazdil. A tak po čtvrt- hodině udeřili domácí, které do vedení poslal Švarc. Ve 23. minutě fauloval ve vyložené šanci Kafka, rozhodčí Burian ho poslal pod sprchy a následný přímý kop proměnil mazáckou trefou Milan Laš. Za čtyři minuty přidal třetí gól Petr Matoušek a hosté byli zralí na ručník. Do pauzy inkasovali ještě jednou a i když ve 42. minutě snížil Martin Outulný, po přestávce jako by bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Během pěti minut v úvodu druhé půle završil Petr Matoušek hattrick a hřebíček do rakve soupeře zabil v poslední minutě Michal Sobotka. Hartvíkovice tak dvě kola před koncem sezóny musí vážně přemýšlet nad receptem, jak I. B třídu zachránit. Rozhodčí Burian. ŽK: 2:1. ČK: 23. Kafka (Hartvíkovice) za zmaření zjevné brankové příležitosti soupeře. Diváků 100.

Rapotice: T. Laš – Švarc, Opálka, Valsa, Škorpík (55. Císař), P. Matoušek, Dvořáček, Němec, M. Sobotka, Milan Laš, Zezula (67. Oščádal). Trenér Karel Kovařík.

Hartvíkovice: Chalupa – D. Outulný, Kafka, M. Sýkora (85. Malý), J. Sýkora, Křivánek, Horký (85. Řezanina), D. Kopuletý, Milan Outulný (69. Urbánek), Záviška, Martin Outulný. Trenér Luděk Hadraba.

Autor: Martin Mutl