Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Recidivista skončil ve vězení

03.08.2015

TŘEBÍČ (pch) - Ke konci července došlo v Třebíči k loupežnému přepadení. Pachatel přepadl na ulici staršího muže. Nejprve ho fyzicky napadl a poté mu sebral peněženku. Přepadený muž skončil v nemocnici. Pachatel byl velmi rychle dopaden a podle policie se jedná o opakovaně soudně trestaného recidivistu.


„Ke spáchání loupežného přepadení došlo v pátek 24. července po jedenácté hodině večer v Třebíči. Na Vaňkově náměstí přepadl staršího muže pachatel a vzal mu peněženku. Poté pachatel z místa utekl a přepadený muž si přivolal pomoc. Na místo okamžitě vyjeli policisté, kteří zjistili přibližný popis pachatele a začali po něm v lokalitě pátrat. Zraněný muž byl na ošetření převezen do třebíčské nemocnice. Prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu. Místo činu ohledal a zadokumentoval kriminalistický technik, který také zajis- til stopy. Kriminalisté začali okamžitě případ prověřovat a po nebezpečném pachateli pátrat,“ popsala tisková mluvčí policie Jana Kroutilová. Kromě peněz, pouhých 300 korun, měl napadený muž v peněžence osobní doklady a platební kartu. Pachatel si vzal peníze a zbytek vyhodil. Peněženku pak policisté našli na Sušilově ulici v jedné ze zahrad.

Podle slov Jany Kroutilové je pravděpodobné, že by se obviněný muž trestnímu stíhání vyhýbal a nebo, že by dokonce pokračoval v další nekalé činnosti. Proto podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud následně rozhodl o jeho vzetí do vazby a policisté poté muže eskortovali do věznice.

Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: Petr Chňoupek
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk