Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
Richard Horký (uprostřed) byl opět zvolen do čela OHK Třebíč. Vpravo jeden z místopředsedů OHK Třebíč Jan Hejátko, vlevo ředitelka OHK Třebíč Petra Maštalířová.
(foto: mk)

Richard Horký jasně obhájil post předsedy OHK Třebíč

16.04.2017

TŘEBÍČ (mk) - Velká zasedací síň Městského úřadu Třebíč byla v pondělí 10. dubna dějištěm jednoho z nejdůležitějších set- kání členů Okresní hospodářské komory Třebíč za posledních několik let. Její delegáti zde volili nové představenstvo pro nadcházející tři roky.


Jak nedávno prohlásil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, OHK Třebíč pracuje velice efektivně a její činnost je přímo ukázková, což je patrné i na výsledcích její práce a aktivitách, které neustále vyvíjí. I z toho důvodu dali delegáti pondělního volebního shromáždění svou důvěru dosavadnímu vedení. Za předsedu OHK Třebíč si tedy opět zvolili Ing. Richarda Horkého, jenž dostal hlasy všech přítomných, a pozice místopředsedů získali Jan Hejátko a Petr Škarabela. Za členy představenstva byli zvoleni Pavel Gregor, Martin Štajgl, František Joura, Zdeněk Nejedlý, Boris Šusta, Markéta Šafránková Křivanová, Jiří Mastný a Petr Šmejkal. Kromě toho se hlasovalo i o dozorčí komisi, která v následujícím tříletém období bude zasedat ve složení Vlasta Slámová, Michal Koubek a Josef Novotný.

„Skutečnost, že jsem byl znovu zvolen předsedou OHK Třebíč, je pro mě velkou ctí, ale samozřejmě i závazkem,“ sdělil Richard Horký. „Třebíčská komora funguje opravdu dobře, uplynulé tři roky byly úspěšné, což dokládá i to, že máme nejvyšší počet členů na Vysočině. Musíme ale pokračovat v rozdělané práci, což je zejména maximální podpora výstavby pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany, která je pro nás a zaměstnanost na Třebíčsku prioritou, a také v rozvoji cestovního ruchu na Třebíčsku. Máme zde množství památek a zajímavostí, které mohou být obrovskými lákadly pro turisty. Jen je potřeba návštěvníkům nabídnout ucelené balíčky, díky nimž by se zde zdrželi více dnů. A právě tím se mimo jiné zabýváme.“

I z toho důvodu OHK Třebíč pravidelně každý rok vydává Výletní noviny, které lze zdarma získat na turisticky atraktivních místech a v nichž se návštěvníci dozvědí zajímavosti o památkách či kulturních akcích během sezony.

Richard Horký také zhodnotil práci kanceláře OHK Třebíč, kterou označil za velmi přínosnou.

„Některé okresní komory fungují tak, že se o ně stará například některý z členů představenstva. To je samozřejmě neefektivní, protože takový člověk se věnuje hlavně své vlastní podnikatelské činnosti, a práce komory pak upadá. V Třebíči máme kancelář, v níž ředitelka s manažerkou vedou veškerou agendu, pomáhají začínajícím podnikatelům, vyhledávají dotační tituly, organizují semináře a zajišťují další aktivity, na které členové představenstva-podnikatelé při své vytíženosti nemají čas, ale které jsou pro ně nesmírně důležité,“ vysvětlil na závěr.

Autor: mk
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk