Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného
TataBoys ví, že si může pěkně vyskakovat.
(foto: Jan Uher)

Richard Müller učinil patnácté Zámostí československým

06.06.2011

Patnáctý ročník letního kulturního festivalu Zámostí, který v pátek a v sobotu proběhl v Třebíči, měl sice řadu hvězd, tou nejdůležitější však byla jedna malá pěticípá ve starém státním znaku ČSSR.


V rámci neustálé retromódy ho měl na tričku harmonikář doprovodné skupiny zpěváka Richarda Müllera, jenž byl naopak hvězdou největší. Část písní odzpíval slovensky, část česky, část jich byla ještě z doby Československa, část jsou současné hity. Zaplněná podzámecká louka je znala všechny a doprovázela zpěváka bez vyzvání.

Dalšími mohutně aplaudovanými vystupujícími byli na hlavním podiu zpěvačky z příbuzné krve Anna K. a Aneta Langerová, skákači Skyline a TataBojs nebo róby střídající Klára Vytisková z Toxique. Neméně skvělé byly i skupiny hrající v odpoledním čase, jako Discoballs, mezinárodní CCTVAllStars či mladičtí Třebíčáci Malashnikow, nebo v době půlnoční, což byl případ jedinečných SunflowerCaravan. Z pestrého výběru skupin vystupujících na zadním podiu pod terasami Machu Picchu zaujali třeba Alef Zero, havlíčkobrodští Našrot, částečně dívčí sestava Dona SaidYes, mexikánští Los Perdidos a tradičně houpavé Švihadlo.

Příjemně houpavý byl ostatně celý XV. ročník Zámostí, jemuž přálo počasí i množství návštěvníků, zkrátka stály při něm všechny hvězdy.

Autor: ibe
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk