Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Řidič MAD pohotově zachránil život

04.06.2018

TŘEBÍČ (evu) - Řidič městské autobusové dopravy zachoval chladnou hlavu a díky tomu zachránil lidský život. Jeden z cestujících nečekaně zkolaboval a potřeboval okamžitou pomoc. Vše se odehrálo v pátek 11. května v ranních hodinách.


„Paní mě poprosila, abych chvilku počkal, že pán zapomněl doma karty na autobus. Měl jsem čas a mezitím pán doběhl. Byl zadýchaný. Pak jsem se s autobusem rozjel. Na Příkopech bylo pánovi špatně, ale komunikoval. Na další zastávce se pánovi udělalo tak špatně, že už nevnímal. To už začali všichni křičet, ať zavolám záchranku. Tak jsem vyběhl a zavolal jsem záchranou službu. Manželka tohoto pána byla v šoku, takže jsem se oživování ujal já. V autobuse sedělo přibližně dalších sedm cestujících. Pomohla mi jedna učitelka, která tam se mnou zůstala, držela mi telefon, když nám ze záchranné služby dispečerka radila. Když jsem se díval na telefon, tak oživování trvalo devět minut,“ popsal situaci řidič Petr Zima.

Je dobré vědět, že jsou mezi námi lidé, kteří jsou pohotoví a v těchto stresujících situacích dokážou udržet chladnou hlavu a okamžitě pomoci. Proto v pondělí 28. května pozval místostarosta Vladimír Malý řidiče městské autobusové dopravy Petra Zimu, aby mu společně s předsedkyní představenstva ICOM Transport Kateřinou Kratochvílovou a ředitelem TRADO-BUS Milanem Dygrýnem poděkovali za záchranu lidského života.

„Záchrana lidského života je přece jenom něco, co není běžná každodenní věc – pokud nepracujete jako záchranář. Jsem samozřejmě rád, že jsem mohl ocenění předat osobně, kdysi jsem také jezdil a vím, jak šofér tvrdý chleba má. V situaci zachoval pan Zíma chladnou hlavu, když ostatní cestující opustili autobus a pomohl člověku. Toho si nesmírně vážím, jak se zachoval,“ poděkoval místostarosta Malý a věnoval Petrovi jako poděkování dárkovou tašku s láhví Třebíčské whisky a drobnými dárky. Od Kateřiny Kratochvílové a Milana Dygrýna obdržel Petr Zima, jako vyjádření poděkování a uznání za tento čin, značkové hodinky.

Foto HoN: Eva Uvírová

Autor: evu
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk