Horácké novinyVychází každý týden ve středu a v pátek. Objednávka předplatného

Rohlíky do Příštpa vrtulníkem?!?

20.04.2020

JAROMĚŘICE /PŘÍŠTPO (ap) - Rájem pro milovníky silničních objížděk by se měly od konce dubna stát Jaroměřice a jejich nejbližší okolí. Odříznuta od třebíčského okresu bude především obec Příštpo, kde nyní uvažují o nouzovém zásobování obce vojenskými vrtulníky.


Krajská správa a údržba silnic Vysočiny (KSUSV) naplánovala v letošním roce na Třebíčsku množství stavebních akcí na silnicích a mostech a řada z nich bude situována v okolí Jaroměřic. Kromě pokračující rekonstrukce silnice II/360 mezi Jaroměřicemi a Třebíčí (kterou realizuje Kraj Vysočina z evropských fondů IROP) bude dále KSÚSV v jarních měsících zahajovat úplné rekonstrukce čtyř mostů, které jsou v současnosti ve špatném nebo velmi špatném stavebně technickém stavu (stupeň V nebo VI ze sedmibodové stupnice) a mají omezenou zatížitelnost. „Realizaci staveb v letošní stavební sezoně umožňuje dokončená projektová příprava a vydaná platná stavební povolení,“ informoval ředitel Krajské správy a údržby silnic Radovan Necid. S využitím úplné uzavírky silnice z Jaroměřic na Příštpo bude společně s mostem přes Příložanský potok postavena i nová opěrná zeď nedaleko lomu Královce u meandru řeky Rokytné, která nyní podemílá nezpevněné těleso silnice.

Müller: Trošinku jsme nešťastní

Z hlediska objízdných tras bude nejkomplikovanější právě uzavírka silnice II/361 na Příštpo, kdy je nutné vést oficiální objízdnou trasu velkým závlekem až přes obce Rozkoš a Hostim v Jihomoravském kraji. Proto chce KSÚSV pro minimalizaci dopadů uzavírky zejména pro obec Příštpo realizovat v jedné uzavírce hned dvě potřebné stavby. Délka úplné uzavírky se předpokládá na pět měsíců.

Pokračování na straně 2.

Autor: ap
« zpět | Sdílet: FacebookJagg.czLinkuj.czGoogleTwitter tisk